رمز پشتیبان و رمز پذیرنده دستگاه کارتخوان

رمز پذیرنده دستگاه کارتخوان

دستگاه کارتخوان دستگاهی است که میتوان باارائه یک کارت بانکی انتقال وجه رابدون نیازبه پول نقد وبصورت الکترونیکی انجام داد. با این کار میزان مبلغ مورد نظر از حساب خریدار کسر و به موجودی حساب فروشنده انتقال داده می شود. نام دیگر دستگاه کارتخوان دستگاه پوز (Point of sale) به معنای نقطه فروش است. دراین مقاله قصد داریم به توضیحات مهم در خصوص رمز پشتیبان و رمز پذیرنده دستگاه کارتخوان بپردازیم. که یکی از موارد مهم در نگهداری و استفاده دستگاه کارتخوان توسط صاحبان آن هاست.

دستگاه های کارتخوان در حوزه تنظیمات رمز، دارای دو بخش مهم هستند. بخش اول مربوط به رمز مدیر، پشتیبان و یا سرپرست می باشد.  بخش دیگر مربوط به رمز پذیرنده است. برای اطلاع از تفاوت این رمزها و بازیابی آن ها در صورت مسدودی با ادامه مطالعه مطلب همراه ما باشید.

رمز پشتیبان دستگاه کارتخوان

رمز مدیر، پشتیبان و یا سرپرست رمزی است که شماره آن در دستگاه های مختلف متفاوت است. این رمز مربوط به پذیرنده نمی شود و اصولا در اختیار او قرار نمی گیرد. زیرا در بخش هایی از تنظیمات کارتخوان دسترسی هایی وجود دارد. که نباید در اختیار پذیرنده قرار گیرند و دستخوش تغییر و دستکاری گردند. رمز پشتیبان اصولا فقط در اختیار پشتیبان ویا شرکتی که کار فروش و پشتیبانی را انجام میدهد؛ قرار میگیرد.

در صورت مسدودی رمز پذیرنده، صاحب دستگاه کارتخوان می بایست. به شرکت و یا فردی که کارتخوان را از او خریداری کرده مراجعه نموده تا مجددا نرم افزار مرتبط با آن نصب گردد. و در این صورت رمز پشتیبان دستگاه کارتخوان بازیابی شود.

رمز پذیرنده دستگاه کارتخوان

بخش دوم مربوط به رمز پذیرنده است. که شماره آن برای سامانه های مختلف متفاوت است. در جدول زیر راهنمایی جهت اطلاع از رمز پذیرنده انواع شرکت های دستگاه کارتخوان آماده کرده ایم. که با توجه به سامانه دستگاه کارتخوان خود به راحتی از رمز پذیرنده آن اطلاع یابید.

رمز پشتیبان دستگاه کارتخوان

رمز پذیرنده انواع شرکت های دستگاه کارتخوان

رمز پذیرندهسامانه
0000ایرانکیش
1234پاسارگاد
0000امید سپه
2580یکتا
0000سامان کیش
1111پرداخت نوین
0000سداد

در صورت قفل شدن دستگاه کارتخوان چه باید کرد؟

اگر رمز پذیرنده چندین مرتبه به اشتباه وارد شود. دستگاه قفل شده و پذیرنده کارتخوان می بایست با Call Center یا همان مرکز پشتیبانی تماس گیرد. شماره مرکز پشتیبانی را می توانید از روی رسیدی که دستگاه کارتخوان چاپ می کند به دست آورید. اکثر سامانه ها یک گزینه در شماره پشتیبانی به نام مسدودی رمز و یا بازیابی رمز پذیرنده دارند. که با تماس با آن واحد و ارائه اطلاعاتی مانند شماره پایانه، شماره پذیرنده و شماره کارت ملی صاحب کارتخوان و همچنین نام فروشگاه به اپراتور، رمز پذیرنده شما آزاد می گردد. در این حالت رمز بازیابی شده و یا به حالت پیش فرض تبدیل می شود.

جمع بندی

رمز پشتیبان و رمز پذیرنده دستگاه کارتخوان دو نوع رمز بسیار مهم در تنظیمات دستگاه های کارتخوان هستند. که می بایست در استفاده از آن ها نهایت دقت را داشت. در بخش رمز پشتیبان و یا مدیر بهتر است صاحب کارتخوان سعی در وارد کردن رمز نداشته باشد. زیرا بازیابی آن کار خیلی ساده ای نیست. ودارای مراحلی است که مستلزم صرف زمان و مراجعه حضوری به شرکت و یا فرد فروشنده کارتخوان دارد. در مورد رمز پذیرنده نیز اگر این رمز چندین مرتبه به اشتباه وارد شود. می بایست با شرکت پشتیبانی تماس گرفته و با ارائه اطلاعات و مشخصات کارتخوان رفع مسدودی انجام پذیرد.

مشاهده همه دستگاه کارتخوان سیار

3.5/5 - (153 امتیاز)