وقتی تعداد تراکنشهای روزانه یک فروشگاه زیاد باشد، چند ثانیه تأخیر در هر پرداخت میتواند در طول روز به زمان قابلتوجهی تبدیل شود. به همین دلیل، انتخاب سریع ترین دستگاه کارتخوان فقط یک موضوع فنی نیست؛ بلکه میتواند روی سرعت خدمترسانی، کاهش صف مشتریان و تجربه خرید تأثیر مستقیم داشته باشد.
سرعت یک دستگاه کارتخوان فقط به قدرت پردازنده آن بستگی ندارد. کیفیت و پایداری ارتباط 4G یا Wi-Fi، سیستمعامل، حافظه، نرمافزار پرداخت، کیفیت آنتندهی و حتی وضعیت شبکه بانکی نیز در مدت زمان انجام تراکنش مؤثر هستند.
به همین دلیل، نمیتوان صرفاً با نگاه کردن به عدد فرکانس پردازنده گفت یک کارتخوان از همه مدلهای دیگر سریعتر است. در این راهنما، چند مدل از کارتخوانهای موجود در بازار ایران را از نظر سختافزار، سیستمعامل، امکانات ارتباطی و نوع کاربری بررسی میکنیم تا بتوانید بر اساس نیاز واقعی کسبوکارتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.
اگر بخواهیم از میان مدلهای این فهرست یک گزینه را برای کاربرانی که به دنبال کارتخوان قدرتمند و پرامکانات هستند انتخاب کنیم، ترندیت S680 یکی از جدیترین گزینههاست؛ بهخصوص برای کسبوکارهایی که علاوه بر پرداخت، به امکانات اندرویدی و قابلیتهای هوشمند نیاز دارند.

قبل از مقایسه مدلها، بهتر است بدانیم هنگام خرید یک کارتخوان پرسرعت باید به چه مشخصاتی توجه کنیم.
۱. پردازنده کارتخوان
پردازنده وظیفه اجرای سیستمعامل و پردازش دستورات دستگاه را بر عهده دارد. در کارتخوانهای اندرویدی که علاوه بر پرداخت امکان اجرای اپلیکیشنهای مختلف را دارند، قدرت پردازنده اهمیت بیشتری پیدا میکند.
با این حال، پردازنده قدرتمند بهتنهایی تضمینکننده سریع بودن تراکنش نیست و باید در کنار سایر عوامل بررسی شود.
۲. کیفیت اتصال به شبکه
یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر سرعت تراکنش، ارتباط دستگاه با شبکه پرداخت است.
کارتخوانی که از 4G، Wi-Fi یا چند بستر ارتباطی پشتیبانی میکند، در شرایط مناسب میتواند ارتباط پایدارتری با شبکه برقرار کند. البته سرعت نهایی تراکنش به وضعیت پوشش شبکه و زیرساخت پرداخت نیز وابسته است.
۳. سیستمعامل
سیستمعامل نیز روی عملکرد کلی دستگاه تأثیر دارد. کارتخوانهای اندرویدی معمولاً امکانات بیشتری برای نصب و اجرای نرمافزارهای مختلف ارائه میکنند، در حالی که مدلهای مبتنی بر لینوکس بیشتر روی عملکرد پایدار و انجام وظایف اصلی پرداخت متمرکز هستند.
۴. حافظه RAM و حافظه داخلی
حافظه مناسب باعث میشود دستگاه در اجرای نرمافزارها و پردازش همزمان وظایف عملکرد روانتری داشته باشد.
این موضوع در کارتخوانهای اندرویدی اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا کاربر ممکن است علاوه بر برنامه پرداخت، از اپلیکیشنهای فروش، حسابداری، مدیریت کالا یا سایر نرمافزارها نیز استفاده کند.
۵. نرمافزار پرداخت و وضعیت شبکه بانکی
حتی اگر سختافزار کارتخوان قدرتمند باشد، زمان نهایی انجام تراکنش فقط به خود دستگاه وابسته نیست. سرعت پاسخ شبکه پرداخت، کیفیت اینترنت یا سیمکارت و وضعیت سرویس پرداخت نیز میتوانند روی زمان تراکنش تأثیر بگذارند.
بنابراین بهتر است عبارت سریع ترین دستگاه کارتخوان را به معنی دستگاهی با سختافزار و بستر ارتباطی مناسب بدانیم، نه اینکه صرفاً یک عدد ثابت برای زمان تراکنش در همه شرایط اعلام کنیم.
در ادامه، ۶ مدل کارتخوان را بررسی میکنیم که هرکدام از نظر قدرت سختافزاری، امکانات، نوع سیستمعامل و کاربرد، جایگاه متفاوتی دارند.
اگر علاوه بر انجام سریع تراکنش، به دنبال یک کارتخوان اندرویدی قدرتمند با امکانات کامل هستید، ترندیت S680 یکی از گزینههای قابلتوجه این فهرست است.
این دستگاه از Android 10 یا 12 استفاده میکند و به پردازنده چهار هستهای Cortex-A53 با فرکانس 1.4 گیگاهرتز مجهز شده است. ترکیب این سختافزار با 1 گیگابایت RAM و 8 گیگابایت حافظه داخلی، S680 را برای اجرای نرمافزارهای پرداخت و کاربردهای تجاری مختلف مناسب میکند.
| مشخصات | ترندیت S680 |
| سیستمعامل | Android 10 / 12 |
| پردازنده | Quad-Core Cortex-A53، 1.4GHz |
| RAM | 1GB |
| حافظه داخلی | 8GB |
| نمایشگر | 6 اینچ HD |
| باتری | 5000mAh |
| ارتباطات | 2G / 3G / 4G / Wi-Fi |
| قابلیتهای پرداخت | NFC، QR |
| دوربین | 5MP و 2MP |
یکی از مزیتهای مهم S680، نمایشگر 6 اینچی HD است که در مقایسه با کارتخوانهای کلاسیک، فضای بیشتری برای نمایش اطلاعات و کار با اپلیکیشنها در اختیار کاربر قرار میدهد. باتری 5000 میلیآمپرساعتی نیز برای استفاده طولانیمدت طراحی شده است.
S680 فقط برای انجام تراکنش بانکی طراحی نشده است. این دستگاه یک کارتخوان اندرویدی است و در کنار پرداخت، امکاناتی مانند NFC، QR و دوربین را نیز در اختیار کاربر قرار میدهد.
پشتیبانی از ارتباطات مختلف نیز باعث میشود دستگاه برای محیطهای کاری متفاوت انعطاف بیشتری داشته باشد.
از طرف دیگر، تولید این مدل توسط پرداخت سبز، نماینده رسمی ترندیت در ایران، دسترسی به قطعات و خدمات فنی را برای کاربران داخلی سادهتر میکند.
این مدل بیشتر برای کسبوکارهایی مناسب است که فقط به یک کارتخوان ساده نیاز ندارند و امکانات یک دستگاه اندرویدی برایشان اهمیت دارد؛ برای مثال:
اگر اولویت شما قدرت سختافزاری، امکانات اندرویدی، نمایشگر بزرگ و قابلیتهای ارتباطی متنوع است، S680 میتواند در فهرست انتخابهای اصلی شما قرار بگیرد.
کارتخوان اندرویدی ترندیت S680 با طراحی سبک و بدنه مقاوم، از کارتهای شتاب و NFC پشتیبانی میکند و به صندوق فروشگاهی رایگان برای فروش، ثبت سفارش و مدیریت کالا مجهز است.
پشتیبانی از کالابرگ الکترونیکی و گارانتی ۱۸ ماهه، این مدل را به گزینهای کاربردی برای کسبوکارهای ایرانی تبدیل کرده است.
مشاهده و خرید کارتخوان S680ترندیت S680 را بهتر است به جای یک ادعای مطلق مانند «سریعترین کارتخوان ایران»، بهعنوان یک کارتخوان اندرویدی قدرتمند و پرامکانات معرفی کنیم. ترکیب پردازنده چهار هستهای، سیستمعامل اندروید، حافظه داخلی، ارتباطات متنوع و باتری 5000 میلیآمپرساعتی، آن را به یکی از گزینههای مناسب برای کسبوکارهایی تبدیل میکند که سرعت و امکانات را همزمان میخواهند.
اگر هدف شما فقط انجام تراکنشهای بانکی نیست و میخواهید یک دستگاه اندرویدی برای توسعه امکانات فروش کسبوکارتان داشته باشید، S680 انتخاب جذابتری نسبت به کارتخوانهای ساده خواهد بود.

دومین گزینه این مقایسه، مورفان MF919 است؛ یک کارتخوان اندرویدی که برخلاف دستگاههای کلاسیک، برای اجرای نرمافزارهای مختلف و استفادههای تجاری طراحی شده است.
بر اساس مشخصات مقاله اولیه، MF919 از Android 7.1، پردازنده چهار هستهای به همراه CPU امنیتی، 1 گیگابایت RAM و 8 گیگابایت حافظه داخلی استفاده میکند. نمایشگر 5 اینچی لمسی IPS نیز یکی دیگر از ویژگیهای آن است.
اگر معیار شما فقط قدرت سختافزاری و امکانات یک کارتخوان اندرویدی باشد، MF919 میتواند گزینه قابلتوجهی باشد؛ اما بهتر است آن را بدون انجام تست یکسان روی تمام دستگاهها «سریعترین» معرفی نکنیم.
سرعت واقعی یک تراکنش به عواملی مانند کیفیت شبکه، نرمافزار پرداخت، آنتندهی و وضعیت شبکه بانکی نیز وابسته است.
بنابراین، مزیت اصلی MF919 را باید در ترکیب قابلیتهای اندرویدی، پردازنده چهار هستهای و امکانات جانبی جستوجو کرد.
مهمترین ویژگیهای MF919
طبق اطلاعات مقاله فعلی، بارکدخوان 5 مگاپیکسلی و اسکنر اثر انگشت از قابلیتهای متمایز MF919 هستند.
این دستگاه برای کاربرانی مناسبتر است که علاوه بر پرداخت بانکی، به قابلیتهایی مانند اسکن بارکد، اجرای نرمافزار و امکانات مدیریتی نیاز دارند.
بهعنوان مثال:
مزیت MF919 نسبت به کارتخوانهای ساده
تفاوت اصلی کارتخوان اندرویدی MF919 با مدلهای کلاسیک در این است که دستگاه فقط یک ابزار پرداخت نیست.
کاربر میتواند از امکانات نرمافزاری بیشتری استفاده کند و همین موضوع باعث میشود چنین دستگاهی برای بعضی کسبوکارها ارزش بیشتری داشته باشد.
محدودیت MF919
در مقایسه با مدلهای جدیدتر اندرویدی، Android 7.1 یک سیستمعامل قدیمیتر محسوب میشود. بنابراین اگر هدف شما خرید یک کارتخوان اندرویدی مدرن با سیستمعامل جدیدتر است، ترندیت S680 انتخاب بهروزتری خواهد بود.

اگر از یک کارتخوان پرسرعت انتظار دارید که در محیطهای مختلف بتواند ارتباط مناسبی با شبکه برقرار کند، ترندیت T3 4G یکی از گزینههایی است که باید بررسی شود.
سری T3 ترندیت برای پرداخت سیار طراحی شده و از ارتباطات مختلف مانند 4G، 2G و Wi-Fi پشتیبانی میکند. شرکت سازنده نیز T3 را یک POS قابلحمل معرفی کرده و روی سرعت، دوام و ارتباطات متنوع آن تأکید دارد.
در نسخه مورد بررسی این مقاله، T3 4G از سیستمعامل لینوکس و پردازنده چهار هستهای Cortex-A35 با فرکانس 1.3GHz استفاده میکند.
یکی از اشتباهات رایج هنگام انتخاب سریع ترین دستگاه کارتخوان این است که فقط پردازنده را بررسی کنیم.
فرض کنید دستگاه پردازنده قدرتمندی داشته باشد اما اتصال اینترنت آن ضعیف باشد. در چنین شرایطی قدرت پردازنده بهتنهایی نمیتواند زمان پاسخ تراکنش را به شکل محسوسی کاهش دهد.
به همین دلیل، پشتیبانی از شبکههای ارتباطی مانند 4G و Wi-Fi میتواند در انتخاب یک کارتخوان سیار اهمیت زیادی داشته باشد.
T3 از چند روش ارتباطی پشتیبانی میکند و این موضوع برای استفاده در محیطهای مختلف یک مزیت محسوب میشود.
طبق اطلاعات مقاله اولیه، این مدل امکاناتی مانند موارد زیر دارد:
شرکت ترندیت نیز برای سری T3 قابلیتهایی مانند اسکن بارکد، NFC، چاپ حرارتی سریع و پشتیبانی از چند روش ارتباطی را معرفی کرده است.
T3 4G انتخاب مناسبی برای کاربرانی است که:
این سؤال را نمیتوان فقط با مقایسه فرکانس پردازنده پاسخ داد.
S680 از نظر امکانات سختافزاری و نرمافزاری دستگاه قدرتمندتری است و برای استفادههای چندمنظوره و اندرویدی طراحی شده است. در مقابل، T3 4G بیشتر روی پرداخت سیار، سادگی، ارتباطات متنوع و عملکرد پایدار تمرکز دارد.
بنابراین اگر:
قدرت، امکانات اندرویدی و اجرای نرمافزار برایتان مهم است → S680
اگر:
کارتخوان سیار، سادگی، 4G و استفاده روزمره از دستگاه پرداخت برایتان مهم است → T3 4G
این مقایسه برای انتخاب دستگاه بسیار کاربردیتر از اعلام یک رتبهبندی مطلق برای «سریعترین کارتخوان» است.

همه کسبوکارها به یک کارتخوان اندرویدی قدرتمند نیاز ندارند.
برای بسیاری از فروشگاههای کوچک، مغازهها، مشاغل خدماتی و کسبوکارهایی که وظیفه اصلی دستگاه فقط انجام تراکنش است، خرید یک کارتخوان ساده و اقتصادی میتواند تصمیم منطقیتری باشد.
ترندیت T3 اقتصادی در همین دسته قرار میگیرد.
این مدل از سیستمعامل لینوکس و پردازنده چهار هستهای Cortex-A35 با فرکانس 1.3GHz استفاده میکند. مقاله اولیه همچنین برای آن 128MB DDR و 128MB Flash را ذکر کرده است.
برای پاسخ دقیق باید بین دو مفهوم تفاوت قائل شویم:
سرعت اجرای تراکنش و قدرت پردازشی دستگاه یکی نیستند.
T3 اقتصادی برای اجرای نرمافزارهای سنگین اندرویدی طراحی نشده است؛ بنابراین نباید آن را مستقیماً با S680 از نظر توان پردازشی مقایسه کرد.
اما برای وظیفه اصلی خود یعنی انجام تراکنشهای بانکی، یک کارتخوان اقتصادی میتواند کاملاً کاربردی باشد.
این تفاوت یکی از مهمترین نکات هنگام خرید سریع ترین دستگاه کارتخوان است:
اگر فقط پرداخت بانکی انجام میدهید، لزوماً به قویترین سختافزار موجود نیاز ندارید.
طبق اطلاعات موجود در مقاله، این مدل مزایایی مانند موارد زیر دارد:
در مقابل، این مدل برای کاربرانی که به امکانات پیشرفته نیاز دارند، انتخاب ایدهآلی نیست.
طبق اطلاعات مقاله، T3 اقتصادی فاقد برخی قابلیتهای مدلهای پیشرفتهتر مانند بارکدخوان و راهنمای صوتی است و نمایشگر کوچکتری نیز دارد.
بنابراین اگر کسبوکار شما فقط به یک کارتخوان ساده برای دریافت وجه نیاز دارد، T3 اقتصادی میتواند انتخاب منطقی باشد؛ اما اگر به اپلیکیشن، بارکدخوان، نمایشگر بزرگ یا امکانات هوشمند نیاز دارید، بهتر است به سراغ مدلهای پیشرفتهتر بروید.
| ویژگی | ترندیت S680 | مورفان MF919 | ترندیت T3 4G | T3 اقتصادی |
| نوع دستگاه | اندرویدی | اندرویدی | سیار | سیار |
| سیستمعامل | Android 10/12 | Android 7.1 | Linux | Linux |
| مناسب برای | کسبوکارهای حرفهای | کاربری چندمنظوره | تراکنش سیار | کسبوکارهای کوچک |
| قدرت سختافزاری | بالا | مناسب | مناسب برای پرداخت | مناسب برای پرداخت |
| 4G | دارد | — | دارد | مدل اقتصادی |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| NFC | دارد | — | دارد | دارد |
| بارکدخوان | دارد | دارد | نرمافزاری | ندارد |
| راهنمای صوتی | دارد | — | دارد | ندارد |
| نمایشگر | 6 اینچ | 5 اینچ | 2.4 اینچ | 2.4 اینچ |
| اجرای اپلیکیشن | بسیار مناسب | مناسب | محدود | محدود |
| انتخاب برای تراکنش زیاد | ⭐⭐⭐⭐⭐ | ⭐⭐⭐⭐ | ⭐⭐⭐⭐ | ⭐⭐⭐ |
نکته: این جدول «سرعت تراکنش قطعی» را رتبهبندی نمیکند؛ چون زمان انجام تراکنش به شبکه، نرمافزار پرداخت، آنتندهی و شرایط عملیاتی نیز وابسته است. معیار جدول، تناسب سختافزار و امکانات هر دستگاه با نیاز کسبوکار است.
اگر بخواهیم سه مدل این بخش را خیلی ساده دستهبندی کنیم:
مورفان MF919:
برای کاربری اندرویدی و امکانات چندمنظوره مناسب است.
ترندیت T3 4G:
برای کسبوکارهایی که یک کارتخوان سیار با اتصال 4G، Wi-Fi و امکانات کاربردی میخواهند، گزینه جذابی است.
ترندیت T3 اقتصادی:
برای کسبوکارهایی که یک کارتخوان ساده، اقتصادی و مناسب انجام تراکنشهای روزمره میخواهند، انتخاب منطقیتری است.
در نتیجه، بهترین کارتخوان سریع برای همه یکسان نیست. دستگاهی که برای یک فروشگاه کوچک بهترین انتخاب است، الزاماً برای یک فروشگاه پرتردد یا مجموعهای که به اپلیکیشنهای فروش نیاز دارد، مناسبترین گزینه نیست.
نیوپوز NEW7220 یکی دیگر از مدلهایی است که در فهرست کارتخوانهای مورد بررسی قرار میگیرد. این دستگاه در مقایسه با مدلهای اندرویدی جدید، سختافزار سادهتری دارد و بیشتر برای کاربرانی مناسب است که از کارتخوان انتظار انجام تراکنشهای بانکی و استفاده روزمره را دارند.
طبق اطلاعات مقاله اولیه، NEW7220 از پردازنده ARM 11 با معماری 32 بیتی و 128 مگابایت حافظه داخلی استفاده میکند. نمایشگر لمسی و رنگی و وزن حدود 320 گرم نیز از مشخصات ذکرشده برای این مدل است.
از ویژگیهای این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
در مقابل، سختافزار این مدل در مقایسه با کارتخوانهای اندرویدی جدیدتر محدودتر است. مقاله اولیه نیز به حافظه محدود و پردازنده 32 بیتی آن بهعنوان نقاط ضعف در مقایسه با دستگاههای مدرنتر اشاره کرده است.
بنابراین اگر هدف شما خرید یک کارتخوان سریع برای تراکنشهای معمولی است، NEW7220 میتواند نیازهای پایه را پوشش دهد؛ اما اگر به دنبال اجرای اپلیکیشن، امکانات اندرویدی یا سختافزار قدرتمند هستید، بهتر است مدلهایی مانند S680 را بررسی کنید.

مورفان H9 آخرین دستگاه در فهرست این مقاله است. این مدل نیز مانند T3 اقتصادی بیشتر روی انجام وظایف اصلی پرداخت تمرکز دارد و برای کاربرانی طراحی شده که به دنبال یک کارتخوان ساده و کاربردی هستند.
طبق مشخصات موجود در مقاله اولیه، H9 از سیستمعامل Linux، پردازنده ARM Cortex-A7، 256MB RAM و 512MB حافظه Flash استفاده میکند. نمایشگر آن 2.4 اینچی LCD و باتری آن 1800 میلیآمپرساعت است.
ویژگیهای مهم مورفان H9
از جمله قابلیتهای ذکرشده برای H9 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
وجود NFC و بارکدخوان میتواند برای بعضی کسبوکارها یک مزیت مهم باشد؛ بهخصوص زمانی که کاربر علاوه بر پرداخت کارت، به امکانات تکمیلی نیز احتیاج دارد.
مانند سایر مدلهای این مقاله، بهتر است H9 را صرفاً بر اساس مشخصات سختافزاری «سریعترین» معرفی نکنیم.
کارتخوان H9 یک دستگاه سادهتر نسبت به کارتخوانهای اندرویدی جدید است و برای کاربرانی که به دنبال امکانات پایه پرداخت و قیمت مناسب هستند، میتواند گزینه کاربردیتری باشد.
در نتیجه اگر قدرت پردازشی بالا و اجرای اپلیکیشن برایتان اولویت دارد، S680 انتخاب مناسبتری است؛ اما اگر یک کارتخوان ساده برای پرداخت روزمره میخواهید، H9 میتواند نیاز شما را برطرف کند.

حالا که هر شش مدل را بررسی کردیم، بهتر است تفاوت آنها را در یک جدول ببینیم.
| مدل کارتخوان | سیستمعامل | پردازنده | حافظه | نمایشگر | مناسب برای | نقطه قوت |
| ترندیت S680 | Android 10/12 | Cortex-A53 چهار هستهای 1.4GHz | 1GB / 8GB | 6 اینچ HD | کسبوکارهای حرفهای و پرتردد | قدرت سختافزاری و امکانات اندرویدی |
| مورفان MF919 | Android 7.1 | Quad-Core + Secure CPU | 1GB / 8GB | 5 اینچ IPS | فروشگاههای چندمنظوره | بارکدخوان و امکانات اندرویدی |
| ترندیت T3 4G | Linux | Cortex-A35 چهار هستهای 1.3GHz | طبق مشخصات مدل | 2.4 اینچ TFT | کسبوکارهای سیار | 4G، Wi-Fi و راهنمای صوتی |
| ترندیت T3 اقتصادی | Linux | Cortex-A35 چهار هستهای 1.3GHz | 128MB / 128MB | 2.4 اینچ | کسبوکارهای کوچک | قیمت اقتصادی و سادگی |
| نیوپوز NEW7220 | — | ARM 11، 32 بیتی | 128MB | لمسی و رنگی | پرداختهای روزمره | طراحی سبک و مقاوم |
| مورفان H9 | Linux | ARM Cortex-A7 | 256MB / 512MB | 2.4 اینچ LCD | کسبوکارهای کوچک | NFC و بارکدخوان |
مشخصات اصلی این مدلها بر اساس اطلاعات مقاله اولیه تنظیم شدهاند.
نکته مهم: این جدول رتبهبندی قطعی زمان تراکنش نیست. سرعت واقعی پرداخت به عواملی مانند کیفیت شبکه، آنتندهی، ارتباط دستگاه با شبکه پرداخت و نرمافزار مورد استفاده نیز بستگی دارد.
اگر به دنبال کارتخوان سریع، مطمئن و قابل حمل هستید، مدلهای مختلف کارتخوان سیار را بر اساس سرعت، 4G، WiFi، NFC و امکانات موردنیاز کسبوکارتان مقایسه کنید.
از مدلهای اقتصادی تا کارتخوانهای حرفهای و اندرویدی، گزینه مناسب خود را در پوزاینجا پیدا کنید.
مشاهده کارتخوانهای سیاریکی از اشتباهات هنگام خرید کارتخوان این است که یک مدل را برای همه کسبوکارها بهترین بدانیم.
واقعیت این است که بهترین کارتخوان سریع باید بر اساس نوع استفاده انتخاب شود.
اگر فروشگاه پرتردد دارید
اگر تعداد تراکنشهای روزانه شما زیاد است و علاوه بر پرداخت، به امکاناتی مانند نمایشگر بزرگ، اپلیکیشن و قابلیتهای هوشمند نیاز دارید، ترندیت S680 گزینه جذابی است.
پردازنده چهار هستهای، سیستمعامل اندروید، حافظه داخلی، نمایشگر 6 اینچی و امکانات ارتباطی متنوع، این مدل را برای کاربری حرفهای مناسب میکند.
اگر کارتخوان سیار و 4G میخواهید
برای کسبوکارهایی که دائماً در حال جابهجایی هستند یا به اتصال 4G نیاز دارند، ترندیت T3 4G انتخاب مناسبتری است.
پشتیبانی از 4G، Wi-Fi، دو سیمکارت و طراحی قابلحمل، این مدل را برای استفاده سیار کاربردی میکند.
اگر بودجه محدود دارید
اگر هدف شما خرید یک کارتخوان اقتصادی برای انجام تراکنشهای روزمره است، ترندیت T3 اقتصادی میتواند انتخاب منطقیتری باشد.
در چنین شرایطی پرداخت هزینه بیشتر برای سختافزار قدرتمند اندرویدی، زمانی منطقی است که واقعاً به امکانات آن نیاز داشته باشید.
اگر کارتخوان اندرویدی میخواهید
برای کاربری اندرویدی، ترندیت S680 در این فهرست انتخاب بهروزتر و قدرتمندتری است.
در مقابل، MF919 نیز یک کارتخوان اندرویدی است، اما سیستمعامل Android 7.1 آن قدیمیتر است.
همچنین، اگر نیاز به کارتخوان سخنگو یا دستگاهی با راهنمای صوتی فارسی دارید، ترندیت T3 4G و S680 هر دو از این قابلیت پشتیبانی میکنند که میتواند تجربه کاربری را بهویژه برای کاربران تازهکار آسانتر کند.
اگر منظور از سریعترین کارتخوان اندرویدی، دستگاهی باشد که قدرت پردازشی، حافظه، سیستمعامل جدید و امکانات نرمافزاری بیشتری داشته باشد، ترندیت S680 در میان مدلهای بررسیشده گزینه قدرتمندی محسوب میشود.
S680 از Android 10 یا 12، پردازنده چهار هستهای Cortex-A53 با فرکانس 1.4GHz، یک گیگابایت RAM و 8 گیگابایت حافظه داخلی استفاده میکند.
البته باید توجه داشت که این موضوع به معنی تضمین کوتاهترین زمان تراکنش در تمام شرایط نیست؛ زیرا سرعت پرداخت فقط به سختافزار دستگاه وابسته نیست.
برای کسبوکارهای پرتراکنش، بهتر است هنگام انتخاب دستگاه فقط قیمت را بررسی نکنید.
موارد زیر اهمیت زیادی دارند:
به همین دلیل، برای یک فروشگاه پرتردد که علاوه بر پرداخت به امکانات نرمافزاری نیاز دارد، S680 انتخاب منطقیتری است؛ در حالی که برای یک مغازه کوچک که فقط تراکنش بانکی انجام میدهد، T3 اقتصادی میتواند کافی باشد.
پشتیبانی از 4G میتواند در شرایطی که شبکه 4G پوشش مناسب و پایداری داشته باشد، ارتباط سریعتر و مطمئنتری نسبت به شبکههای قدیمی فراهم کند.
اما نباید تصور کرد که صرفاً وجود عبارت «4G» روی مشخصات دستگاه، به معنی سریعتر بودن قطعی تمام تراکنشهاست.
کیفیت آنتندهی، اپراتور، موقعیت جغرافیایی، نرمافزار پرداخت و وضعیت شبکه بانکی همگی روی نتیجه نهایی تأثیر دارند.
بنابراین هنگام خرید کارتخوان پرسرعت بهتر است مجموعه این عوامل را در نظر بگیرید.
خیر.
پردازنده قدرتمند باعث بهبود عملکرد خود دستگاه میشود، اما زمان نهایی یک تراکنش بانکی به ارتباط دستگاه با شبکه پرداخت نیز وابسته است.
برای مثال، یک کارتخوان میتواند پردازنده قدرتمندی داشته باشد اما در منطقهای با آنتندهی ضعیف، تراکنش آن با تأخیر انجام شود.
بنابراین برای انتخاب سریعترین کارتخوان باید سختافزار + ارتباط شبکه + نرمافزار + شرایط استفاده را در کنار هم بررسی کرد.
این دو دستگاه برای دو نوع کاربری متفاوت طراحی شدهاند.
اگر قدرت سختافزاری، اندروید، نمایشگر بزرگ، اجرای اپلیکیشن و امکانات پیشرفته برای شما مهم است، S680 انتخاب مناسبتری است.
اما اگر کارتخوان سیار، 4G، Wi-Fi، سادگی و انجام تراکنشهای روزمره اولویت شماست، T3 4G انتخاب کاربردیتری خواهد بود.
بنابراین پاسخ سؤال «کدام سریعتر است؟» باید با توجه به نوع استفاده داده شود، نه فقط یک رتبه عددی.
قبل از خرید، این ۷ مورد را بررسی کنید:
۱. نوع کسبوکار
مشخص کنید دستگاه را برای مغازه، فروشگاه، رستوران، پیک، خدمات سیار یا کسبوکار پرتردد میخواهید.
۲. تعداد تراکنش روزانه
اگر روزانه تراکنشهای زیادی دارید، پایداری دستگاه و شبکه اهمیت بیشتری پیدا میکند.
۳. نوع اتصال
برای کارتخوان سیار، پشتیبانی از 4G و Wi-Fi یک مزیت مهم است.
۴. قدرت سختافزاری
اگر به اپلیکیشن و امکانات پیشرفته نیاز دارید، مشخصات پردازنده و RAM اهمیت بیشتری پیدا میکنند.
۵. باتری
برای استفاده سیار، ظرفیت باتری اهمیت زیادی دارد.
۶. امکانات جانبی
قابلیتهایی مانند NFC، QR، بارکدخوان، دوربین و راهنمای صوتی ممکن است برای بعضی کسبوکارها ضروری باشند.
۷. گارانتی و خدمات پس از فروش
حتی بهترین دستگاه کارتخوان هم ممکن است در طول زمان به تعمیر یا تعویض قطعه نیاز داشته باشد. دسترسی به خدمات پس از فروش و قطعات، مخصوصاً برای کسبوکارهای پرتراکنش، اهمیت زیادی دارد.
تلفن مشاوره: 91090057-021 داخلی 500
شماره همراه : 09924412560
اگر قرار باشد از بین مدلهای بررسیشده یک دستگاه را برای کاربری حرفهای انتخاب کنیم، ترندیت S680 به دلیل ترکیب سیستمعامل اندروید، پردازنده چهار هستهای، حافظه مناسب، نمایشگر بزرگ، باتری 5000 میلیآمپرساعتی و امکاناتی مانند NFC و QR، یکی از کاملترین گزینههای این فهرست است.
اما این به معنی آن نیست که S680 برای همه کسبوکارها بهترین انتخاب است.
اگر یک کارتخوان سیار و اقتصادی میخواهید، ترندیت T3 4G میتواند انتخاب مناسبتری باشد.
اگر قیمت و سادگی برایتان اولویت دارد، T3 اقتصادی گزینه منطقیتری است.
و اگر به دنبال امکانات اندرویدی و قابلیتهای چندمنظوره هستید، S680 انتخاب کاملتری خواهد بود.
در نهایت، سریع ترین دستگاه کارتخوان لزوماً گرانترین دستگاه نیست؛ بلکه دستگاهی است که متناسب با نوع کسبوکار، تعداد تراکنش، کیفیت شبکه و امکانات مورد نیاز شما بهترین عملکرد را ارائه دهد.
اگر قصد خرید دارید، قبل از انتخاب مدل بهتر است مشخصات دستگاه، نوع ارتباط، امکانات، گارانتی و خدمات پس از فروش را با نیاز واقعی کسبوکارتان مقایسه کنید.
برای بررسی مدلهای مختلف میتوانید از بخش خرید دستگاه کارتخوان سیار در پوزاینجا دیدن کنید.