یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان

یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان. حتما برای شما هم این اتفاق افتاده است که از فروشگاهی خرید کرده اید و فروشنده یک صفر در ارقام مبلغ خرید شما بیشتر زده است و پول بیشتری از شما گرفته است و شما در آن لحظه متوجه نشده اید.

البته گاهی هم برعکس که معمولا خیلی کم این اتفاق پیش می آید.!!!

یا گاهی پیش می آید که فروشنده می گوید تراکنش ناموفق بوده و تا 72 ساعت آینده مبلغ به حساب شما بازخواهد گشت و مجدد کارت می کشد. ولی مبلغ به حساب شما باز نمی گردد و به حساب فروشنده می رود. ( البته این اتفاق به ندرت رخ می دهد).

بهترین راه برای حل این مشکل مذاکره مسالمت آمیز با فروشنده است. برای این کار باید به صورت تلفنی با فروشنده تماس بگیرید و یا بصورت حضوری به آن فروشگاه مراجعه کنید.

اهمیت دریافت رسید کارتخوان از فروشنده

بر حسب عادت و یا گاهی برای صرفه جویی در مصرف کاغذ ( که بسیار فرهنگ خوب و پسندیده است ) ، رسید چاپ شده توسط دستگاه کارتخوان را از فروشنده دریافت نمی کنیم، خب این کار در فروشگاه هایی که فروشنده آنها آشنا است و دائما از آن خرید می کنیم مشکلی بوجود نمی آورد. اما اگر آشنایی با محل خرید خود ندارید حتما توصیه می کنیم پس از خرید رسید خود را از فروشنده تحویل بگیرید و تا چند روز نزد خود نگاه دارید. زیرا این رسید حاوی اطلاعات بسیار مهمی است که در ادامه این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

معمولا زمان هایی که زیاد خرید می کنید و یا برای خرید به نقاط دورتر از محل زندگی خود می روید امکان دارد که فراموش کنید از کدام فروشگاه خرید کرده اید. ( این اتفاق برای ماموران خرید شرکت ها بسیار اتفاق می افتد.) و بعد از چک کردن حساب بانکی خود متوجه شوید که فروشنده در مبلغ خرید شما اشتباهی انجام داده است و بخواهید جهت رفع مشکل به آنجا مراجعه کنید. دقیقا این زمانی است که شما برای یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان به رسید چاپ شده توسط دستگاه کارتخوان نیاز دارید.

در حال حاضر به دلیل صرفه جویی در مصرف کاغذ رسیدهای دستگاه کارتخوان بسیار کوچک شده است. در گذشته آدرس و حتی کد پستی فروشگاه در رسید کارتخوان قید می شد اما امروز دیگر این اطلاعات دیگر روی رسید چاپ نمی شود.

حال چگونه فروشگاه مورد نظر را پیدا کنیم؟!

بروی تمامی رسیدهای کارتخوان دو شماره تلفن درج شده است. یکی برای پشتیبانی دستگاه است که ما در این مورد با آن کاری نداریم و بعدی شماره تلفن فروشگاه است که مقابل و یا زیر نام فروشگاه چاپ می شود. که می توانید با تماس گرفتن آدرس فروشگاه را از فروشنده بگیرید. حال اگر شماره اشتباه بود یا شخصی پاسخگو نبود چه باید کرد؟

در این مواقع شما می توانید با در دست داشتن رسید چاپ شده دستگاه کارتخوان به بانک مربوطه مراجعه کنید و مسئله را برای متصدی بانک توضیح دهید. تا در صورت امکان اطلاعاتی همچون نام و آدرس فروشگاه و یا شماره تماس صحیح فروشگاه را در اختیار شما قرار دهد. برای ارائه این اطلاعات بانک از شما شماره پایانه فروشگاهی که از آن خرید کرده اید را می خواهد که این شماره روی رسید چاپ شده توسط دستگاه کارتخوان آن فروشگاه نوشته شده است.

یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان چگونه است؟

ساده ترین راه برای پیدا کردن نام فروشگاهی که از آن خرید کرده اید، رسیدی است که پس از کارت کشیدن توسط دستگاه کارتخوان چاپ و فروشنده موظف است به شما تحویل دهد.

راه بعدی مراجعه حضوری به بانک است که بهتر است برای این کار شماره پایانه چاپ شده روی رسیدی که از فروشنده دریافت کرده اید را همراه خود داشته باشید.

آیا بانک ها موظف هستند اطلاعات فروشنده و فروشگاه را در اختیار ما قرار دهند؟!

در این مورد باید خدمت شما عرض کنیم که بانک ها هیچ مسئولیت نسبت به انجام این کار برای شما ندارند و ممکن است از شما بخواهند تا برای این استعلام حکم قضایی معتبر ارائه دهید که در این صورت شما باید از طریق مراجع قانونی شکایت خود را نسبت به فروشگاه مورد نظر اعلام و حکم قضایی جهت ارائه به بانک دریافت نمایید.

پیدا کردن آدرس فروشگاه در دستگاه کارتخوان چگونه است؟

در گذشته آدرس فروشگاه روی رسیدی که دستگاه کارتخوان چاپ میکرد بود. اما در حال حاضر آدرس روی رسید نوشته نمی شود و شما باید با استفاده از شماره پایانه یا همان ترمینال به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید.

یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان

شماره پایانه یا شماره ترمینال در دستگاه کارتخوان چیست؟

هر دستگاه کارتخوان دارای یک کد منحصر به فرد است که آن را شماره پایانه می نامند و همیشه در کنار آن یک کد دیگر به نام شماره پذیرنده و یا شماره فروشگاه وجود دارد.

شماره پایانه یا شماره ترمینال دستگاه کارتخوان را چگونه پیدا کنیم؟

تنها راه برای پیدا کردن پایانه فروشگاهی که از آن خرید کرده اید در دست داشتن رسید چاپ شده از کارتخوان آن فروشگاه است.

اگر رسید خرید خود را گم کرده باشیم چگونه می توانیم نام و آدرس فروشگاه را پیدا کنیم؟

اگر رسید خرید خود را نگرفته اید و یا گم کرده اید برای پیدا کردن شماره ترمینال دستگاه مورد نظر خود باید از طریق اینترنت بانک و یا مراجعه حضوری به بانک، پرینت گردش حساب خود در آن تاریخ را دریافت کنید و در آن تراکنش مورد نظر را پیدا کنید، معمولا در پرینت حساب شماره پایانه و یا همان ترمینال دستگاهی که روی آن کارت کشیده اید نوشته می شود.

در این مقاله یافتن نام فروشگاه و آدرس صاحب دستگاه کارتخوان را از طریق شماره پایانه به طور کامل بررسی کردیم. برای این که اطلاعات بیشتری در مورد شماره پایانه (ترمینال) و شماره پذیرنده (فروشگاه) بدانید میتوانید این مقاله ما را هم مطالعه کنید.

3.5/5 - (14 امتیاز)