پذیرنده کارت نامعتبر است یعنی چه؟ رفع خطای 03 کارتخوان

رفع خطای 03 کارتخوان

خطای تراکنش ناموفق پذیرنده کارت نامعتبر است . خطایی که این روزها زیاد به گوش می شنویم و بسیاری از استفاده کنندگان از دستگاه های کارتخوان با این خطا مواجه شده اند. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، بنا به حجم بالای  پیام ها ارسالی و تماس های شما عزیزان با تیم پشتیبانی پوزاینجا، تصمیم داریم تا در این مقاله توضیحات کاملی راجع به خطای 03 کارتخوان یا همان پذیرنده کارت نامعتبر است و راه حل آن به شما عزیزان ارائه دهیم.

دلیل کد خطا 03 کارتخوان یا همان پذیرنده کارت نامعتبر چیست؟

دلیل اصلی این خطا تکمیل نبودن پرونده مالیاتی شخص صاحب دستگاه کارتخوان است. که به این معناست که شما پرونده مالیاتی خود را تا گام 4 تکمیل نکرده اید. یا پس از تکمیل پرونده ترمینال (پایانه)، دستگاه خود را به پرونده مالیاتی خود الصاق نکرده اید.

دلیل متفاوت بودن عنوان این خطا؟ چگونه تشخیص دهیم که مشکل دستگاه تکمیل نبودن پرونده مالیاتی است؟

به دلیل متفاوت بودن شرکت های پشتیبانی کننده دستگاه های کارتخوان و متفاوت بودن نرم افزار نصب شده روی این دستگاه ها ممکن است عنوان و شکل خطاها با هم متفاوت باشد.

ما دو مورد از پرتکرارترین حالت خطا را به شما نشان داده ایم یعنی کد خطا 03 و پذیرنده کارت نامعتبر است که معمولا اکثر دستگاه های کارتخوان خطا را به این دوشکل نمایش می دهند و معنی این خطا هم کامل نبودن پرونده مالیاتی شما است. برای این که مطمئن شوید، می توانید با مراجعه به سایت www.tax.gov.ir پرونده مالیاتی خود را بررسی کنید. و از تکمیل بودن آن تا گام 4 اطمینان حاصل فرمایید.

رفع خطای 03 کارتخوان

بعد از این که مشکل را متوجه شدیم نوبت به راه حل می رسد:

برای رفع خطای پذیرنده کارت نامعتبر است و تکمیل پرونده مالیاتی خود چند راه دارید، میتوانید در قسمت وبلاگ ما، مقاله و ویدئو آموزش کامل دریافت کد مالیاتی را مشاهده کنید. و یا از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید یا به کافی نت ها مراجعه کنید. نمونه خلاصه صورت وضعیت یک پرونده تکمیل شده تا گام 4 را در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

بعد از این که پرونده مالیاتی خود را تا گام 4 تکمیل کردید. نوبت به الصاق ترمینال دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی تکمیل شده است. که در ادامه همراه با تصاویر مربوط بطور کامل به شما توضیح خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

الصاق ترمینال دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی تکمیل شده

برای رفع خطای پذیرنده کارت نامعتبر است ابتدا باید وارد سامانه my.tax.gov.ir شوید و اگر ثبت نام نکرده اید روی سربرگ ثبت نام کلیک کنید. با وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره ملی، شماره موبایل، تاریخ تولد و… ثبت نام خود را تکمیل کنید. تا پیامکی حاوی نام کاربری (که همان کد ملی شماست) و کلمه عبور توسط سامانه برای شما ارسال شود. دقت فرمایید در تمامی مراحل باید از شماره تلفنی استفاده کنید که با نام و کد ملی شما ثبت شده باشد.

الصاق ترمینال دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی تکمیل شده برای رفع خطای 03 کارتخوان

بعد از دریافت پیامک که ممکن است به دلیل شلوغی سامانه قدری زمان ببرد روی سر برگ ورود کلیک کنید. با نوشتن نام کاربری و کلمه عبور صحیح وارد سامانه شوید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این صفحه دارای اطلاعات بسیار زیادی است. هم اکنون ما با دو قسمت تعداد پرونده های انفرادی و تعداد پایانه های فروش که در تصویر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، کار داریم.

مراحل الصاق ترمینال دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی تکمیل شده برای رفع خطای  پذیرنده کارت نامعتبر است

اگر تعداد پرونده های انفرادی شما تنها یک عدد است نیاز به بررسی آن نیست. اما اگر تعداد آن بیش از یکی است بهتر است دقت کنید تا پایانه دستگاه کارتخوان خود را به پرونده مربوطه و صحیح الصاق کنید.

حال روی تعداد پایانه های فروش کلیک کنید تا به صفحه مربوطه همانطور که در تصویر مشاهده میکنید بروید. در این صفحه شما تعداد پایانه هایی که به نام شما است را مشاهده می کنید. (که البته ممکن است گاهی چند پایانه نامرتبط هم مشاهده کنید که می توانید آنها را لغو کنید).

 پذیرنده کارت نامعتبر است

در هر کادر اطلاعات مربوط به یک دستگاه کارتخوان شما از قبیل نام شرکت پشتیبانی کننده، کد پذیرندگی فروشگاه، کد سوییچ پرداخت و سه قسمت بسیار مهم یعنی شماره پایانه (ترمینال)، نام فروشگاه و کد رهگیری ده رقمی ثبت نام را نمایش می دهد. در قسمت پایین کادر همانطور که با کادر قرمز مشخص شده یک گزینه با عنوان الصاق پرونده وجود دارد. (البته برای در تصویر فوق چون عملیات الصاق انجام شده شما عزیزان گزینه تغییر پرونده را مشاهده می کنید.) که بعد از کلیک کردن روی آن یک پنجره به شکل زیر به شما نمایش داده می شود. که در آن می توانید پرونده مالیاتی صحیح و مربوط به کسب و کار خود را انتخاب کنید و گزینه الصاق را بزنید.

مراحل رفع خطای  پذیرنده کارت نامعتبر است

به این نکته توجه فرمایید که در این مرحله کار شما به پایان نرسیده است. پس الصاق و یا حذف پایانه های مورد نظر در بالا سمت چپ تصویر گزینه تایید نهایی را مشاهده خواهید کرد. که پس از کلیک کردن روی آن مراحل الصاق پرونده شما به درستی به پایان رسیده است.

اگر گزینه تایید نهایی را مشاهده نکردید اصلا نگران نباشید. در بعضی از موارد این گزینه نمایش داده نمی شود. ولی کار به پایان رسیده است. برای این که اطمینان حاصل فرمایید بک بار از سامانه خارج شوید و مجدد با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که برای شما پیامک شده بود وارد شوید و وضعیت پایانه خود را بررسی کنید.

مرحله پایانی برای رفع خطای 03 کارتخوان

اکنون شما باید با شرکت پشتیبانی کننده دستگاه خود (یا شرکتی که دستگاه را از آن خریداری کرده اید.) که شماره آن روی رسیدی که دستگاه شما چاپ می کند نوشته شده است. (و یا از طریق این لینک با شماره پشتیبانی شرکت های پرداخت تماس بگیرید و به اپراتور توضیح بدهید که مراحل پرونده مالیاتی خود را تکمیل و پایانه خود را الصاق کرده اید و اکنون درخواسست فعالسازی دارید. پس از ارائه این درخواست معمولا 24 ساعت زمان لازم است تا پایانه شما روی پنل پشتیبانی مجدد فعال شود.

اگر پس از 24 ساعت دستگاه شما فعال نشد مجدد با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید تا برای شما توضیح دهند که چگونه دستگاه کارتخوان خود را راه اندازی مجدد کنید تا دستگاه فعال و قابل استفاده شود.

امیدواریم مطالب مقاله ” پذیرنده کارت نامعتبر است یعنی چه؟ رفع خطای 03 کارتخوان ” برای شما مفید بوده باشد، سوالات خود را در قسمت نظرات این مقاله و یا از طریق واتس اپ شماره 09922589238 از ما بپرسید.

3.2/5 - (6 امتیاز)