رفع مسدودی رمز پذیرنده در دستگاه های کارتخوان پاسارگاد

رفع مسدودی رمز پذیرنده دستگاه های کارتخوان پاسارگاد

در این مقاله قصد داریم روش سریع و بدون نیاز به تماس با پشتیبانی برای رفع مسدودی رمز پذیرنده در دستگاه های کارتخوان پاسارگاد را برای شما عزیزان به زبانی ساده بیان کنیم.

رمز پذیرنده چیست و چه کاربردی دارد؟

در مقالات قبلی پوزاینجا در مورد رمز پذیرنده و رمز مدیر یا سرپرست کارتخوان برای شما عزیزان توضیحاتی داده ایم که می توانید مطالعه کنید.

رمز پذیرنده به چند دلیل بسیار مهم است. شما می توانید این رمز را شخصی سازی کنید و از حالت پیش فرض که خود شرکت پشتیبانی تعیین کرده است به یک عدد چهار رقمی که خودتان می خواهید تغییر دهید. این یکی از راه هایی است که این رمز مهم را که شما را در چاپ مجدد رسیدها و یا گرفتن انواع گزارشات یاری می کند فراموش نکنید و آن را اشتباه وارد نکنید. زیرا پس از سه بار اشتباه وارد کردن این رمز مسدود خواهد شد.

برای رفع مسدودی رمز پذیرنده دستگاه های فناپ چه باید کرد؟

به تازگی شرکت فناپ برای سهولت در رفع مسدودی رمز پذیرندگان محترم روشی جدید به صورت آنلاین طراحی کرده است. تا اگر با این مشکل مواجه شدید به سرعت آن را حل کنید. در ادامه توضیحات کاملی در خصوص این روش به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

گام اول برای رفع مسدودی رمز پذیرنده در دستگاه های کارتخوان پاسارگاد

ابتدا باید وارد این لینک شوید و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اطلاعاتی مانند شماره پایانه (ترمینال) و کد ملی خود را وارد کرده سپس انتخاب کنید که حساب فعال روی دستگاه شما پاسارگاد هست یا خیر و روی گزینه بازنشانی رمز بزنید تا یک کد جهت بازنشانی رمز دریافت کنید.

رفع مسدودی رمز پذیرنده در دستگاه های کارتخوان پاسارگاد

توجه کنید برای داشتن شماره پایانه یا همان ترمینال راه های زیادی وجود دارد که در مقالات دیگر راجع به آن توضیح داده ایم و ساده ترین روش آن خواندن این کد از روی رسیدهایی است که دستگاه شما چاپ می کند.

نکته بسیار مهم

 اگر شماره پایانه خود را در لینک بالا وارد کردید و سامانه آن را نپذیرفت و یا پیام اشتباه بودن کد پایانه را به شما نمایش داد با اضافه کردن عدد 9 در ابتدای شماره پایانه خود این مشکل را حل کنید. برای مثال اگر شماره پایانه شما 6785438 است و این را وارد نموده و سامانه نپذیرفت. کافی است در ابتدای این شماره عدد 9 را اضافه کنید؛ یعنی عدد 96785438 را وارد کنید.

گام دوم برای رفع مسدودی رمز پذیرنده کارتخوان های پاسارگاد

پس از دریافت کد بازنشانی رمز پذیرنده از لینک بالا به سراغ دستگاه کارتخوان خود بروید و وارد منو بشوید. (با انتخاب کلید منو،F و یا F1)، سپس گزینه فروشنده یا پذیرنده را انتخاب کنید. سپس گزینه ترمینال و یا پایانه را انتخاب کنید و در نهایت گزینه بازنشانی رمز را انتخاب و کد بازنشانی رمز را که از سامانه دریافت کرده اید وارد و دکمه تایید (سبز) برا بزنید.

اکنون رمز پذیرنده شما به حالت اولیه خود یعنی 1234 تعییر کرده است. شما می توانید آن را شخصی سازی کنید.

در تصویر زیر تمامی مراحل را بصورت خلاصه برای شما عزیزان شرح داده ایم و امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد.

 رفع مسدودی رمز پذیرنده دستگاه های فناپ
3.6/5 - (11 امتیاز)