دستگاه کارتخوان سیار رایگان

دستگاه کارتخوان سیار رایگان

دستگاه کارتخوان سیار رایگان از آن دسته کارتخوان هایی است که دارای مزایای بسیار است. اغلب کسب و کارها با توجه به شرایط کاری خود از استفاده از این نوع دستگاه کارتخوان استقبال می کنند. همان طور که همه ما می دانیم خرید، یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که انسان در طول روز یا به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه با آن سر و کار دارد. رفته رفته با پیشرفت جوامع اکثر عادات زندگی انسان ها تغییر کرده وعمل خرید نیز تحت تاثیر این پیشرفت، تغییرات زیادی را به خود دیده است.

با توجه به تغییر نوع خرید افراد از روش پرداخت سنتی (پول نقد) به پرداخت الکترونیکی، سخت افزارها و نرم افزارهایی در راستای این تکنولوژی اختراع شدند. دستگاه های کارتخوان یکی از این وسیله های مدرن جهت پرداخت است. با توجه به پاسخگویی نیاز افراد، امروزه شاهد نقش آفرینی دستگاه های کارتخوان در هر مکانی اعم از شرکت ها، فروشگاه های بزرگ، مطب ها، خرده فروشی ها و اصولا هر جایی که در آن نیاز به پرداخت باشد؛ هستیم.

دستگاه های کارتخوان اصولا در دو نوع کارتخوان ثابت و سیار در بازار وجود دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه کارتخوان سیار و همچنین دستگاه کارتخوان سیار رایگان توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

  • دستگاه کارتخوان سیار چیست؟
  • چگونه دستگاه کارتخوان سیار رایگان دریافت کنیم؟
  • شرایط دریافت دستگاه کارتخوان سیار رایگان

دستگاه کارتخوان بیسیم چیست؟

دستگاه کارتخوان وسیله ای است که افراد می توانند وجه پرداختی در ازای خرید کالا و یا دریافت خدمتی را بدون نیاز به پول نقد و با استفاده از کارت بانکی پرداخت نمایند. همچنین می توان موجودی کارت بانکی را پرینت بگیرند. خرید شارژ تلفن همراه انجام دهند. قبوض خود را پرداخت کنند و پرینتی از صورتحساب کارت بانکی داشته باشند.

دستگاه کارتخوان به دو صورت ثابت و سیار در بازار موجود است. توسط بانک ها، شرکت ها و نمایندگی های معتبر به مشاغل و افراد عرضه می گردد. دستگاه های ثابت همان طور که از نام آن ها پیداست در یک مکان ثابت و با یک خط تلفن کار می کنند. اما دستگاه کارتخوان سیار دارای این محدودیت نبوده و می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد.

نمایندگی کارتخوان سیار این امکان را برای صاحبان کسب و کار، افراد حقیقی و حقوقی فراهم ساخته تا به راحتی و با تهیه یکی از انواع دستگاه های کارتخوان سیار بتوانند در هر مکانی و بدون نیاز به خط تلفن ثابت عملیات دریافت و پرداخت وجه را انجام دهند. اگر شما نیز به دنبال دریافت یک کارتخوان سیار هستید. بهتر است برای خرید با نمایندگان فروش این دستگاه ها مشورت کنید. همچنین کارتخوان سیاری را انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز کسب و کار شما باشد.

اصولا کارتخوان های سیار برای آن دسته از کسب و کارهایی به کار می روند که به نوعی مشاغل متحرک محسوب می شوند. همچنین با حجم زیادی از فروش در طول روز مواجه هستند. مانند میوه فروشی ها و خوراکی فروشی های کنار خیابان ها، رستوران ها و اغذیه فروشی هایی که دارای پیک هستند. همین طور مشاغلی در زمینه پخش محصولات در سطح شهر و حتی بین شهری و غیره.

چگونه دستگاه کارتخوان سیار رایگان دریافت کنیم؟

اصولا در ایران تعداد بسیار محدودی دستگاه کارتخوان سیار رایگان به مشتری واگذار می گردد. آن هم به شرطی که کسب و کاری دارای میزان تراکنش بسیار زیادی در حدود 1000 تا 3000 تراکنش ماهانه باشد. این میزان تراکنش بسیار زیاد است. وبه مطب ها، سوپرمارکت ها و رستوران های خاصی که دارای پیک های بسیار و صندوق های فروش متعددی هستند؛ ارائه می گردد. به عبارتی کسب و کاری که روزانه بین 50 تا 60 تراکنش داشته باشد می تواند دستگاه کارتخوان سیار رایگان دریافت کند.

بنابراین تنها راه دریافت دستگاه کارتخوان سیار رایگان داشتن تراکنش های زیاد است. زیرا بانک ها ترجیح می دهند دستگاه کارتخوان سیار رایگان خود را به پذیرنده ای اختصاص دهند که تراکنش بالایی داشته باشد. پس برای این منظور نیز شرایط پیچیده ای را جلوی پای پذیرنده قرار می دهند.

دستگاه کارتخوان سیار رایگان

شرایط دریافت دستگاه کارتخوان سیار رایگان

  • دارا بودن جواز کسب

مهم ترین فاکتور برای داشتن یه دستگاه کارتخوان سیار رایگان داشتن جواز کسب است. ارائه جواز کسب به یکی از شعب بانک ها به منزله داشتن کسب و کاری فعال و پرتراکنش است. که کار پذیرنده را راحت تر می کند.

  • گرفتن صورت حساب

داشتن صورتحساب با تعداد و مبالغ تراکنش بالا یکی از مدارکی است که به شما امکان دریافت کارتخوان سیار رایگان را می دهد.

  • تراکنش بالا

مهم ترین درخواست بانک از شما این است که کسب و کار شما به گونه ای باشد که دارای تعداد تراکنش بالا با مبالغ بالا باشد. بانک ها در سال ۱۳۹۹ شرایطی جهت ارائه کارتخوان سیار رایگان تنظیم کردند. این شرایط مبنی بر افزایش تعداد تراکنش ها و حتی مبالغ آن ها بود. بانک روند پیگیری تراکنش های کارتخوان پذیرنده را به صورت سه ماه متوالی رصد می کند. در صورتی که تعداد و مبالغ تراکنش ها به حد نصاب نرسد دستگاه کارتخوان را جمع آوری می کند.

  • بلوکه کردن پول در حساب

شعب بانک تحت برخی شرایط و با قرار دادن ضمانت، دستگاه کارتخوان سیار خود را به پذیرنده واگذار می کند. این ضمانت دریافت مبلغی به عنوان رهن است که می بایست در حساب پذیرنده کارتخوان  بلوکه گردد.

دستگاه کارتخوان رایگان همان کارتخوان امانتی و بانکی است

کارتخوان های رایگان در اصل همان پوزهای بانکی می باشند که به صورت امانی و بلوکه کردن مبلغی بین 1 تا 3 میلیون تومان در حساب بانکی شما می باشد. اگر تعداد تراکنش بالای 300 دارید و دارای جواز کسب میباشید می توانید برای دریافت کارتخوان به صورت بانکی اقدام کنید.

تفاوت کارتخوان های بانکی (رایگان) با کارتخوان شخصی

کارتخوان بانکی:

به صورت امانت می باشد و مالکیت آن برای شما نیست.

معمولا تحویل آن با تاخیر صورت می گیرد.

لازم است جواز کسب داشته باشید.

تعداد تراکنش بالای 300 عدد

بلوکه شدن پول شما در بانک

کارتخوان شخصی :

شما مالک دستگاه کارتخوان خود هستید.

تحویل فوری (2 الی 3 روز کاری )

بدون نیاز به جواز کسب

بدون محدودیت در تعداد تراکنش

پول شما بلوکه نمی شود

روش درخواست دستگاه کارتخوان از بانکها های مختلف ایران

معمولا با مراجعه به بانک و ارائه مدارک می توانید کارتخوان خود را تحویل بگیرید که در ادامه شرایط و راه ارتباطی هر کدام از بانک ها را به شما خواهیم گفت.

کارتخوان رایگان بانک ملت

کارتخوان رایگان بانک ملت از طریق شرکت به پرداخت ملت ارائه می‌شود. ثبت نام کارتخوان رایگان ملت هم از طریق مراجعه به بانک و هم از طریق ثبت نام در سایت به پرداخت ملت صورت می‌گیرد. بانک ملت در واقع یکی از بزرگترین ارائه کننده‌های کارتخوان به پذیرندگان در ایران می‌باشد.

پشتیبانی به پرداخت ملت: 2731 2731 -021 داخلی 2

کارتخوان رایگان بانک ملی

کارتخوان رایگان بانک ملی زیر نظر شرکت سداد ارائه میشود. ثبت نام کارت خوان بانک ملی از طریق مراجعه به بانک و یا ثبت نام در سامانه سداد صورت میگیرد. بانک ملی با دریافت مدارک شخصی، جواز کسب و کد مالیاتی، کارتخوان سیار به کسبه ارائه میدهد.

در صورت کاهش تعداد تراکنش های ماهانه، دستگاه کارتخوان علی رغم میل مشتری از طرف بانک جمع آوری میشود.

پشتیبانی سداد بانک ملی: ۴۲۷۳۹۰۰۰-021

تلفن سداد: 22598009-021

دستگاه پوز رایگان بانک پاسارگاد

دریافت دستگاه از بانک پاسارگاد نیازمند مراجعه به بانک می باشد. شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد ارائه کننده انواع دستگاه پوز ثابت و سیار از طرف بانک پاسارگاد به پذیرندگان محترم می باشد. لینک زیر راهنمای کامل ثبت نام دستگاه پوز رایگان بانک پاسارگاد می باشد.

پشتیبانی کارتخوان پاسارگاد: 23550 – 021

کارتخوان بانک دی

این بانک دو نوع کارتخوان سیار و ثابت را به صورت امانی به متقاضیان ارائه می دهد. برای درخواست کارتخوان بانک دی، لازم است که مدارک خود را آماده کنید و به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید.

شماره پشتیبانی کارت خوان بانک  دی: 28930-021

کارتخوان بانک کشاورزی

بانک کشاورزی ارائه دهنده دو نوع کارتخوان سیار و ثابت می باشد که تنها به افراد واجد شرایط تحویل می دهد. برای درخواست دستگاه کارتخوان ابتدا مدارک مورد نیاز را آماده کرده و سپس به سامانه یکی از شرکت های پشتیبان این بانک مراجعه کنید.

مرکز ارتباط با مشتری بانک کشاورزی: 81301 -021

کارتخوان رایگان بانک تجارت

ثبت نام کارتخوان بانک تجارت از طریق مراجعه به شعبه این بانک صورت میگیرد. بانک تجارت نیز پس از بررسی مدارک شما، جواز کسب و کد مالیاتی اقدام به واگذاری دستگاه پوز رایگان به صورت ثابت و سیار می نماید.

به طور کلی معمولا بانک ها ودیعه بیشتری از بابت ارائه کارتخوان سیار دریافت میکند و مدت زمان تحویل دستگاه‌ های سیار معمولا طولانی تر است.

تلفن پشتیبانی کارتخوان بانک تجارت: 1554

کارتخوان بانک صادرات

برای دریافت کارتخوان سیار رایگان بانک صادرات به یکی از شعب این بانک در سراسر ایران مراجعه کنید. بانک صادرات به صاحبان مشاغل و همچنین کسانی که تعداد تراکنش بالایی دارند هر دو نوع کارتخوان سیار و دستگاه کارتخوان ثابت رایگان را به صورت امانی ارائه میکند.

پشتیبانی صادرات: 09602

دستگاه پوز رایگان بانک سپه

در وبسایت بانک سپه ذکر شده است که برای دریافت کارتخوان بانک سپه بایستی به یکی از شعبه های این بانک مراجعه کنید. اولویت کارتخوان بانک سپه به دارندگان مشاغل دارای تراکنش بالا مانند مراکز خرید و خدمات با تعداد پذیرنده بالا می باشد. برای مثال سوپرمارکت ها، کافه‌ها، میوه فروش و … مراکز دارای تعداد تراکنش بالا می باشند.

مرکز ارتباط با مشتری سپه: 66740001-021

کارتخوان بانک سینا

برای دریافت دستگاه کارتخوان رایگان بانک سینا لازم است با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید. این بانک دو نوع دستگاه کارتخوان سیار و ثابت را ارائه می دهد. کارتخوان ثابت بانک سینا به صورت رایگان و بدون بلوکه شدن  پول در حساب شما به شما تحویل داده می شود.

پششتیبانی سینا: 48052000-021

کارتخوان رایگان بانک رسالت

کارتخوان بانک رسالت به صورت محدود و به پذیرندگان واجد شرایط اعطا می گردد. در صورتی که تقاضای دریافت کارتخوان بانک رسالت را دارید می توانید به شعب این بانک در سراسر ایران مراجعه کنید.

پشتیبانی بانک رسالت: 283990-021

کارتخوان بانک سامان

کارتخوان بانک سامان تحت پشتیبانی شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش می باشد. این بانک دو نوع کارتخوان سیار و ثابت ارائه می دهد. در صورت تمایل به دریافت کارتخوان های این بانک به صورت حضوری به یکی از شعب مراجعه کنید.

شماره پشتیبانی دستگاه کارتخوان بانک سامان: 84080-021

کارتخوان رایگان بانک شهر

با مراجعه به شعب بانک شهر می توانید درخواست خود را مبنی بر دریافت کارتخوان امانی ارائه کنید. کارتخوان سیار و ثابت بانک شهر به  صورت امانی با پرداخت ودیعه و بلوکه کردن وجه در حساب این بانک صورت می گیرد. برای دریافت و ثبت نام کارتخوان می توانید ابتدا به شعبه حساب خود در بانک شهر مراجعه کنید:

پشتیبانی بانک شهر: 8655-021  داخلی 3

کارتخوان بانک گردشگری

با مراجعه به شعب بانک گردشگری می توانید درخواست کارتخوان سیار و ثابت بدهید. نیاز است که مدارک لازم را به یکی از شعب بانک گردشگری برده تا ثبت نام شما کامل شود. این بانک دستگاه های کارتخوان سیار و ثابت را به صورت امانی ارائه می کند.

مرکز ارتباط با مشتری گردشگری:  23950 -021

دستگاه کارتخوان سیار رایگان بانک مهر ایران

برای ثبت در خواست دستگاه کارتخوان، بعد از آماده کردن مدارک تان به صورت حضوری به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید تا درخواست شما ثبت شود. پذیرندگان کارتخوان بانک مهرایران می توانند از خدمات پشتیبانی این بانک مانند تعمیرات، تنظیمات دستگاه، راه اندازی آن و…. بهره مند شوند.

شماره پشتیبانی کارت خوان بانک مهر ایران : 4322-021

دستگاه پوز رایگان بانک سرمایه

بانک سرمایه ارائه دهنده کارتخوان های سیار و ثابت می باشد. این کارتخوان ها به صورت امانی به پذیرندگان ارائه می شود. در صورت تمایل به درخواست کارتخوان بانک سرمایه، مدارک لازم را آماده کنید و به صورت حضوری به یکی از شعب بانک سرمایه مراجعه کنید.

شماره پشتیبانی کارت خوان بانک سرمایه : 43695000-021

کارتخوان بانک پست بانک

با در دست داشتن مدارک لازم می توانید درخواست دستگاه کارتخوان پست بانک راه بدهید. دارندگان دستگاه پوز پست بانک از امتیازاتی بهره مند می شوید. برای مثال هنگام دریافت وام، پذیرندگان دستگاه کارتخوان در الویت هستند.

شمازه پشتیبانی کارتخوان پست بانک: 84284-021

کارتخوان رایگان بانک رفاه کارگران

با در دست داشتن مدارکی چون شناسنامه، کارت ملی، جواز کسب، سند مالکیت و اجاره نامه می توانید به صورت حضوری به یکی از شعب بانک رفا مراجعه کنید و در خواست کارتخوان دهید. این بانک دستگاه پوز را در نوع سیار و ثابت به متقاضیان ارائه می دهد.

شماره پشتیبانی کارتخوان بانک رفاه کارگران : 8525-021

کارتخوان بانک اقتصادنوین

بانک اقتصاد نوین ارائه دهنده سه نوع کارتخوان اندرویدی، کلاسیک و همراه است. این کارتخوان ها تحت پشتیبانی شرکت پرداخت نوین بوده و تمامی تراکنش های پذیرندگان را انجام میدهد. در صورت تمایل در گرفتن کارتخوان های بانک اقتصادنوین مدارک لازم را آماده کرده و به صورت حضوری به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید.

شماره پشتیبانی کارتخوان بانک اقتصاد نوین : 48006-021

کارتخوان بانک آینده

کارتخوان بانک آینده ارائه دهنده کارتخوان های سیار و ثابت می باشد. درخواست کارتخوان رایگان بانک آینده تنها به صورت حضوری می باشد. در صورت تمایل به دریافت کارتخوان، با  در دست داشتن مدارک لازم به یکی ار شعب بانک آینده مراجعه کنید.

پشتیبانی کارتخوان بانک آینده: 27663500-021

دستگاه پوز رایگان بانک مسکن

بانک مسکن ارائه دهنده کارتخوان های سیار و ثابت به صورت امانی می باشد. با در دست داشتن کارتخوان این بانک می توانید هنگام دریافت وام و تسهیلات در الویت قرار بگیرید. با در دست داشتن مدارک لازم می توانید به صورت حضوری به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید و درخواست کارتخوان بدهید.

مرکز ارتباط با مشتری بانک مسکن: 61088-021

جمع بندی

با توجه به کاربرد و مزایای بسیاری که دستگاه های کارتخوان سیار دارند. اکثر مشاغل درصدد دریافت این نوع کارتخوان ها هستند. دستگاه کارتخوان سیار رایگان نیز اصولا به کسب و کارهایی ارائه می گردد. که دارای تراکنش های بالا چه از نظر تعدادی و چه از نظر مبلغ تراکنش هستند.

3.8/5 - (35 امتیاز)