قابلیت های جدید سامانه شاپرک

قابلیت های جدید سامانه شاپرک

قابلیت های جدید سامانه شاپرک در حوزه دستگاه های کارتخوان: شرکت پرداخت شاپرک یکی از نهادهای اصلی بانک مرکزی است که قابلیت های بسیاری را در صنعت پرداخت ارائه داده است. در این مقاله قصد داریم به برخی از قابلیت ها و ویژگی های اضافه شده شرکت پرداخت شاپرک بپردازیم. مطالعه این مقاله را به آن دسته از صاحبان مشاغل که به دنبال بهترین دستگاه کارتخوان با قابلیت های به روز از شرکت شاپرک هستند؛ پیشنهاد می کنیم.

  • دریافت کارمزد از دارنده کارت در زمان تراکنش
  • احراز هویت دارنده کارت
  • تراکنش حاصل از برگشت از خرید
  • قابلیت پرداخت های تکراری در شاپرک
  • قابلیت کارت به کارت از طریق دستگاه کارتخوان
  • ویژگی رزرو تراکنش در پرداخت با شاپرک
  • اخذ 10 گردش آخر کارت با دستگاه کارتخوان

دریافت کارمزد از دارنده کارت در زمان تراکنش

دریافت کارمزد بیشتر در قبال دریافت رسید کاغذی  برای انجام تراکنش ها یکی از قابلیت ها و ویژگی هایی است که در تراکنش دستگاه های کارتخوان ممکن است اضافه گردد. بدین معنی که مشتری در ازای چاپ رسید کاغذی می بایست کارمزد بیشتری بپردازد. البته اطلاعات بیشتری مانند مبلغ تفاوت کارمزد در این خصوص فعلا در اختیار نداریم.  

احراز هویت دارنده کارت

برای مشخص شدن احراز هویت دارنده کارت بالطبع می توان اطلاعات چاپ شده روی کارت را مشاهده کرد. اما اگر این نوشته های چاپی پاک شوند چه می شود؟ اگر افراد سودجو با چاپ مجدد اطلاعات شخص دیگری اقدام به کلاهبرداری کنند چه اتفاقی می افتد؟ برای جلوگیری از به وجود آمدن این نوع مسائل، یک تراکنش استعلام می تواند راه کار مفیدی باشد. یعنی فرد با وارد کردن رمز کارت خود می تواند اطلاعات شخصی و حتی آدرس را به پذیرنده نشان دهد. البته این نوع تراکنش ها برای مشاغلی که اجناس و خدمات خود را به صورت اقساطی ارائه می دهند مفید است.

ویژگی های جدید شرکت شاپرک

تراکنش حاصل از برگشت از خرید قابلیت های جدید سامانه شاپرک

اگر به یک مغازه و یا فروشگاه بروید و مبلغی بیش از مبلغ خرید شده (به اشتباه) کارت بکشید چه اتفاقی می افتد؟ بله درست است. پس از بررسی مبلغ واریز شده و در صورت مغایرت، فروشنده مبلغ مازاد را به صورت نقدی به شما پس خواهد داد. اما شاید شما نیاز به پول نقد نداشته باشید. یا ترجیح دهید این مبلغ به حساب شما واریز گردد. یا اصلا شاید فروشگاه در آن لحظه پول نقد کافی نداشته باشد که به شما بدهد. در قابلیت های اضافه شده پرداخت شاپرک شما می توانید با یک تراکنش مقدار مبلغ اشتباه شده را به حساب کارت خود بازگردانید. به این صورت که با همان کارت قبلی یک تراکنش انجام داده و مبلغ را وارد می کنید. این مبلغ از حساب همان پذیرنده قبلی برداشت می شود. آن گاه به حساب کارت شما واریز می گردد.   

قابلیت پرداخت های تکراری در شاپرک

قابلیت پرداخت های تکراری یعنی پرداخت هایی با همان مبلغ و همان شرایط بدون کشیدن کارت میسر خواهد بود. فقط کافیست از طریق اپلیکیشن پرداخت بر روی موبایل یک پرداخت بدون وارد کردن اطلاعات کارت و رمز انجام دهید. این ویژگی برای پاسخ به نیاز برخی از مشتریان مانند شارژ تاکسی های اینترنتی، پرداخت قبوض و مواردی که هر روز، هفتگی و یا ماهانه انجام می گردند بسیار مناسب است.

کارت به کارت از طریق دستگاه کارتخوان قابلیت های جدید سامانه شاپرک

قابلیت های جدید سامانه شاپرک

شاید این ویژگی یکی از بهترین ویژگی های اضافه شده در پرداخت الکترونیکی کارتخوان های شاپرک باشد. دیگر نیازی نیست برای کارت به کارت کردن به پای باجه های خودپرداز بروید. با به کارگیری این طرح می توانید از طریق دستگاه کارتخوان عملیات کارت به کارت را انجام دهید.

ویژگی رزرو تراکنش در پرداخت با شاپرک

گاهی اوقات از امکاناتی استفاده می کنیم که ممکن است پس از اتمام استفاده از آن، مبلغ بیشتری پرداخت کنیم. به طور مثال یک سوئیت در شهرکی جنگلی اجاره می کنیم که ابتدا قصد اقامت 2 شب را داشته ایم. اما به مسئول آن جا می گوییم که ممکن است اقامت طولانی تر شود. به همین دلیل در همان ابتدا مبلغ 2 شب اقامت را کارت می کشیم. پس از ورود رمز و دریافت تایید، 2 شب را در آن جا سپری می کینم. اما پس از شب دوم تصمیم به اقامت بیشتر می گیریم. در این حالت هر زمانی که قصد تخلیه سوئیت را داشتیم می توانیم باقی هزینه را پرداخت کنیم. در این نوع پرداخت ما به گونه ای رزرو تراکنش انجام داده ایم. این نوع تراکنش و برداشت از کارت در انتهای یک خرید و استفاده از برخی امکانات صورت می گیرد. همچنین در نظر داشته باشید که در رزرو تراکنش، در برداشت نهایی از کارت نیازی به دارنده کارت و ورود رمز نخواهد بود. این ویژگی اعتماد پذیرنده را نسبت به مشتری جلب می کند.

اخذ 10 گردش آخر کارت با دستگاه کارتخوان

ما تا به اکنون برای گرفتن 10 گردش آخر کارت بانکی خود به دستگاه های خودپرداز مراجعه می کردیم. با پیشرفت تکنولوژی و انجام کلیه کارهای بانکی و پرداختی ترجیح می دهیم بدون جا به جا شدن و صرف زمان بیشتر کارها را در کمترین زمان و راحت ترین شیوه انجام دهیم. یکی دیگر از قابلیت های پیش بینی شده در جهت عملکرد دستگاه های کارتخوانی که شرکت شاپرک ارائه می دهد گرفتن 10 گردش آخر کارت است.

جمع بندی

با توجه به پیشرفت روزافزون در همه حوزه ها، شرکت های PSP نیز در تلاش هستند تا روند پرداخت را آسان تر و سریع تر کنند. شرکت شاپرک که یکی از شرکت های قدرتمند و توانمند در حوزه پرداخت الکترونیک است با هدف توسعه سبد محصول خود، قصد ارائه خدمات بهتر و بیشتر به کاربران خود را دارد. با مطالعه مطالب بالا با برخی از این قابلیت ها که ممکن است در حوزه امکانات دستگاه های کارتخوان اضافه شود آشنا خواهید شد.

5/5 - (4 امتیاز)