تنظیمات دستگاه کارتخوان نکسگو G2

تنظیمات کارتخوان نکسگو g2

تنظیمات کارتخوان g2 : دستگاه کارتخوان نکسگو جی 2 دستگاهی است که مدت طولانی همگان منتظر ارائه آن به بازار بودند. به همین دلیل ابتدا توضیحات تکمیلی در مورد این مدل را خدمت شما همراهان همیشگی سایت پوزاینجا ارائه میدهیم و درادامه برای شما نحوه استفاده از منوی این دستگاه را به صورت کامل شرح می دهیم.

امنیت کارتخوان nexgo G2

جالب است بدانید دستگاه کارتخوان نکسگو مدل جی 2 از امنیت بسیار بالایی برخوردار است که در اصطلاح فنی به آن شاخص های امنیتی EMV و PCI گفته می شود. تیم فنی شرکت پرازش امن با صرف زمان زیاد موفق به گرفتن مجوز و راه اندازی اپلیکیشن سایان کارت روی این دستگاه شد.

ویژگی های خوب دستگاه کارتخوان سیار نکسگو جی 2

درباره مشخصات فنی این دستگاه می شود به اندازه بسیار کوچک، وزنی بسیار مناسب و طراحی بدنه به صورت بسیار خلاقانه اشاره کرد. البته از همه این موارد مهمتر و کاربردی تر میشود به نحوه شارژ شدن این دستگاه اشاره کرد که در بین دستگاه های هم رده خود ( از نظر قیمتی ) یک مزیت چشم گیر است. دستگاه کارتخوان نکسگو جی2 با شارژر اندرویدی شارژ می شود که این قابلیت را به شما می دهد تا در هر مکانی با کمک پاور بانک و یا شارژر فندکی خودرو دستگاه کارتخوان خود را شارژ کنید.

در مجموع اگر به دنبال یک دستگاه کارتخوان ارزان با مشخصات فنی مناسب هستید پیشنهاد میکنم دستگاه کارتخوان نکسگو g2 را نیز بررسی کنید.

در ابتدا بهتر است بدانید شرکت پشتیبانی کننده از این دستگاه شرکت سایان کارت است. ( شماره پشتیبانی شرکت سایان کارت 23762376-021 است.)

تنظیمات کارتخوان نکسگو g2 :

اکنون در خدمت شما هستیم با توضیحاتی در خصوص منوی دستگاه کارتخوان نکسگو مدل G2 و نحوه کار کردن با آن :

تنظیمات کارتخوان g2

منوی اصلی تنظیمات کارتخوان نکسگو g2

اپلیکیشن نصب شده روی دستگاه های کارتخوان جی 2 رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و کار کردن با آن راحت است. همانطور که در تصویر راست مشاهده می کنید منوی اصلی شامل 5 گزینه است:

در قسمت پذیرنده ( که پرکاربرد ترین قسمت منو برای شما است ) شاهد 6 گزینه هستید. که به ترتیب زیر آنها را برای شما توضیح خواهیم داد:

تغییر زبان دستگاه کارتخوان نکسگو جی 2

گزینه اول ارسال تسویه یا اصلاحیه :

مربوط به زمانی است که خود دستگاه به شما این پیام را می دهد.

گزینه دوم تغییر زبان :

جهت تغییر زبان دستگاه است که معمولا از زبان فارسی آن استفاده میشود.

رمز کارتخوان نکسگو g2

گزینه سوم گزارش گیری :

که بسیار مفید و کاربردی است و با ورود به آن همانند عکس سمت راست شاهد 4 گزینه خواهید بود. به ترتیب :

  • آخرین ترکنش
  • جستجوی تراکنش: اگر به دنبال تراکنش با شماره پیگیری خاصی هستید بسیار کاربردی است.
  • گزارش بر اساس تاریخ و زمان خاصی که مد نظر دارید.
  • گزارش روزانه که معمولا بعد از اتمام روز کاری و داشتن سر جمع حساب همان روز بکار می آید. ( در این قسمت از شما رمز میخواهد که اگر آن را تغییر نداده باشید رمز پیش فرض پنج عدد 1 است.)
تنظیمات کارتخوان نکسگو g2

گزینه چهارم بازه خاموشی :

همانطور که در تصویر می بینید به شما این اجازه را میدهد که به دستگاه فرمان دهید در صورت استفاده نکردن از دستگاه پس از زمان مشخص خاموش شود. این کار باعث می شود باتری دستگاه کارتخوان شما عمر طولانی تری داشته باشد.

نکته مهم در مورد بازه خاموشی این است که این عدد را هیچ گاه روی صفر تنظیم نکنید زیرا دستگاه شما به محض روشن کردن خاموش خواهد شد.

رمز پذیرنده کارتخوان نکسگو g2

گزینه پنجم اطلاعات پوز :

که مشخصات مفیدی مانند سریال دستگاه، شماره پایانه و شماره فروشگاه را در به شما نمایش می دهد. ( در قسمت مقالات مفصل درباره سریال دستگاه کارتخوان و شماره پایانه و پذیرنده توضیح داده شده است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید آنها را مطالعه کنید)

گزینه ششم تغییر رمز پذیرنده :

که بعد از تغییر حتما باید آن را به درستی به خاطر بسپارید. زیرا اگر این رمز را سه بار اشتباه وارد کنید رمز مسدود میشود و باید با پشتیبانی دستگاه جهت رفع مسدودی این رمز تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی شرکت سایان کارت 23762376-021 است.

باید بدانید رمز پذیرنده پیش فرض دستگاه نگسگو جی 2 ( 11111 ) است و در قسمت گزارش گیری بکار می آید.

رمز سرپرست کارتخوان نکسگو جی 2

منوی اصلی تنظیمات کارتخوان نکسگو g2 بخش سرپرست :

به منوی اصلی دستگاه که برگردیم گزینه دوم سرپرست است. همانطور که در تصویر زیر می بینید دارای 5 گزینه است که گزینه سوم مربوط به تغییر تنظیمات چاپ یا عدم چاپ رسید دوم ( رسید مشتری ) است. و در گزینه پنجم هم می توانید رمز سرپرست که در این دستگاه ( 12345 ) است را تغییر دهید.

بهتر است به سایر موارد در منوی سرپرست دست نزنید زیرا باعث ایجاد اختلال در کارکرد دستگاه شما میشود. در صورت لزوم حتما با راهنمایی و مشاوره پشتیبان ها این کار را انجام دهید.

امیدوارم مطالب مقاله تنظیمات کارتخوان g2 برای شما مفید باشد و اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات از کارشناسان ما بپرسید. تیم پوزاینجا خوشحال می شود تا به شما کمک کند تجربه خوبی در استفاده از دستگاه کارتخوان خود داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)