تنظیمات اپ پرداخت نوین روی کارتخوان NEWPOS مدل NEW7210

تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین

شرکت پرداخت نوین یکی از شرکت های ارائه کننده خدمات الکترونیکی است. که با هدف گسترش شبکه پرداخت الکترونیکی و با مجوز از بانک مرکزی و شاپرک مشغول به کار شده است. یکی از خدمات این شرکت ارائه اپ پرداخت نوین جهت استفاده از دستگاه های کارتخوان است که در این مقاله قصد داریم تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEW7210 را به طور کامل و جامع برای شما توضیح دهیم.

با ما همراه باشید تا ابتدا با شرکت پرداخت نوین، دستگاه کارتخوان نیوپوز NEW7210 و همچنین تنظیمات اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEW7210 بیشتر آشنا شوید.

 • معرفی شرکت پرداخت نوین
 • تعداد تراکنش های ثبت شده با دستگاه های کارتخوان پرداخت نوین
 • کارتخوان نیوپوز مدل NEW7210
 • ویژگی ها و مشخصات دستگاه کارتخوان نیوپوز مدل NEW7210
 • تنظیمات اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان نیوپوز مدل NEW7210
 • انواع منوها و زیرمنوهای اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEW7210

معرفی شرکت پرداخت نوین

این شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک دارای سابقه چندین ساله و همچنین کارکنان مجرب و متخصص است که با به کارگیری فناوری های روز دنیا خدمات ایمنی را در راستای تسهیل پرداخت الکترونیک ارائه می دهد. حوزه فعالیت نوین پرداخت در ارائه انواع دستگاه خودپرداز، دستگاه کارتخوان، کیوسک، درگاه اینترنتی، درگاه موبایلی و نرم افزار های مرتبط با آن هاست. این شرکت با استفاده از تجهیزات شبکه پرداخت مانند انواع وسایل مخابراتی وارتباطی برای تبادل اطلاعات و نرم افزارهای مرتبط و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای به کاربران آماده انجام خدمات می باشد.

تعداد تراکنش های ثبت شده با دستگاه های کارتخوان پرداخت نوین

کارآیی دستگاه های کارتخوان پرداخت نوین از سیر صعودی تعداد و مبلغ تراکنش های آن قابل مشاهده است. این افزایش تعداد تراکنش ها و مبالغ آن ها در طول زمان نشان دهنده کیفیت خدمات این شرکت است. دستگاه های کارتخوانی که در شرکت نوین پرداخت الکترونیک وجود دارد انواع کارتخوان ثابت و سیار، اندرویدی و موبایلی است که هر یک از این نوع کارتخوان ها مناسب برای استفاده با توجه به نیاز کاربر می باشند. در ادامه قصد داریم شما را با دستگاه کارتخوان سیار نیوپوز مدل NEW7210 آشنا کنیم.

کارتخوان NEWPOS  مدل NEW7210

نیوپوز (NEWPOS) یک شرکت مدرن در شنژن چین است. دستگاه های کارتخوان این شرکت دارای فروش بالا و پشتیبانی فنی خوبی هستند. همچنین خدمات پس از فروش این برند بسیار هوشمند و مشتری محور است. این کارتخوان قابل فعال سازی در پنل شرکت پرداخت نوین و پاسارگاد است و در 4 رنگ آبی، مشکی، طوسی و نارنجی قابل در بازار موجود است.

ویژگی ها و مشخصات دستگاه کارتخوان نیوپوز مدل NEW7210

طراحی بدنه این نوع کارتخوان ظریف، بسیار مدرن و در عین حال مقاوم در برابر ضربه است. کارتخوان نیوپوز دارای عملکرد بسیار عالی در حجم داده های فراوان و معاملات EMV است. به طوری که می تواند همزمان از چندین عملیات پشتیبانی کند. همچنین دارای قابلیت پشتیبانی به صورت کنترل از راه دور است. این کارتخوان به صورتی طراحی شده است که امنیت داده ها را تضمین کرده و سرعت تراکنش ها را افزایش می دهد.

از مشخصات فنی آن می توان به موارد پردازشگر 32 بیتی و ARM11، حافظه 128 مگابایتی و رم SD 64 مگابایتی، نمایشگر 2.8 اینچی و صفحه کلید 10alphanumeric keys, 8 function keys, 1 power switch key اشاره کرد. همچنین دارای بیسیم داخلی، کنترل از راه دور، پرینتر، منبع تغذیه و باتری 7/3 ولت است.

تنظیمات اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEWPOS مدل NEW7210

تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین بر روی دستگاه NEW7210 دارای چندین مرحله است. به محض روشن کردن دستگاه شما لوگوی شاپرک، لوگوی شرکت پرداخت نوین، تاریخ و ساعت، آنتن و نام فروشگاه را روی صفحه لمسی این دستگاه مشاهده خواهید کرد. این صفحه لمسی کار با این کارتخوان را بسیار راحت کرده است. با فشردن دکمه منو 4 گزینه اصلی در اپ ظاهر می شود.

انواع منوها و زیرمنوهای اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEW7210

تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین

منوی مشتری

منوی مشتری دارای 4 گزینه است. در این مرحله 4 فرایند از جمله “خرید”، “موجودی”، “شارژ” و “پرداخت قبوض” وجود دارد. به طور مثال با فشردن گزینه “شارژ” دو زیرمنوی “شارژ عادی” و “شارژ مستقیم” نمایان می شود. با انتخاب گزینه “شارژ عادی” کاربر کارت خود را در دستگاه کارتخوان کشیده و یکی از سه اپراتور مدنظر خود را انتخاب می کند. (این دستگاه کارتخوان از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل پشتیبانی می کند.) در مرحله بعد مبلغ شارژ را وارد کرده و در نهایت با درج رمز کارت، شارژ برای او ارسال و رسید چاپ می گردد.

منو مشتری در اپلیکیشن پرداخت نوین
منوی شارژ در اپلیکیشن پرداخت نوین
منو انتخاب نوع شارژ در اپلیکیشن پرداخت نوین

منوی پذیرنده

گزینه بعدی منوی پذیرنده است. پذیرنده در حقیقت مالک دستگاه کارتخوان است. با انتخاب این گزینه یک رمز ورودی از پذیرنده دستگاه درخواست می گردد. به خاطر داشته باشید که رمز پذیرنده در کارتخوان 7210، رقم 1111 (4تا یک) است. با درج این رمز وارد مرحله بعدی خواهید شد. در مرحله بعد سه گزینه مهم وجود دارد.

منوی پذیرنده در اپلیکیشن پرداخت نوین

زیرمنوی گزارشات 

قسمت گزارشات برای پذیرنده دستگاه کارتخوان، گزینه بسیار پرکاربردی است که خود دارای 5 زیرمنو می باشد.

 1. چاپ مجدد

این گزینه دارای دو مرحله “آخرین تراکنش” و ” شماره پیگیری” است. برخی تراکنش ها شماره پیگیری دارند. گزینه “آخرین تراکنش” را که انتخاب کنید گزینه های “خرید”، “پرداخت قبض”، “شارژ” و ” شارژ مستقیم” را مشاهده خواهید کرد. به طور مثال با زدن دکمه “خرید” رسیدی برای شما چاپ می گردد که دارای اطلاعاتی مانند شماره مشتری، شماره مرجع و پیگیری، نوع بانک و شماره کارت را به جز 4 رقم سوم و مبلغ را با درج تاریخ و ساعت انجام تراکنش دارد.

تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین
 • گزارش روزانه

گزینه گزارش روزانه را که انتخاب کنید یک تاریخ از شما می خواهد. با وارد کردن تاریخ مورد نظر، تراکنش های انجام شده در آن تاریخ یا بازه زمانی را مشاهده خواهید کرد.

 • گزارش ریزتراکنش ها
 • مجموع صندوق
 • گزارش جامع

زیرمنوی تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEWPOS  NEW7210

در بخش تنظیمات گزینه های “چاپ رسید دوم”، “تغییر رمز”، “صدای صفحه کلید” و “بازه خاموشی” وجود دارد. “بازه خاموشی” یکی از گزینه های بحث برانگیز در منوی تنظیمات کارتخوان 7210 است. برای درک نحوه کار آن به این مثال توجه کنید.

شما هم اکنون یک تراکنش با کارتخوان نیوپوز انجام داده اید و می دانید که حداقل تا یک الی دو ساعت آینده از این کارتخوان استفاده نخواهید کرد. بنابراین بازه خاموشی آن را روی به طور مثال 30 دقیقه قرار می دهید تا 30 دقیقه دیگر به طور اتوماتیک دستگاه خاموش شود تا بار دیگری که پذیرنده قصد استفاده از آن را داشت دستگاه را روشن کند. این گزینه کمک بسیاری در دوام باتری دستگاه کارتخوان می کند.

تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEWPOS NEW7210

زیرمنوی بروزرسانی برنامه ها در تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین

بروزرسانی یکی دیگر از موارد مهم در دستگاه های کارتخوان است. در برخی مواقع کاربران با مشکلاتی مانند به هم ریخته شدن تاریخ دستگاه، مشکلات نرم افزاری، درست کار نکردن دستگاه کارتخوان، وجود خطای اصلاحیه و موارد دیگر رو به رو می شوند که با بروزرسانی برنامه این مشکلات حل می گردد.

منوی مدیر تنظیمات اپلیکیشن پرداخت نوین

پس از منوی پذیرنده به سراغ گزینه مدیر می رویم که البته بهتر است وارد این منو نشوید. معمولا شرکت ها و یا نمایندگی های فروش دستگاه های کارتخوان رمز آن را در اختیار پذیرنده قرار نمی دهند مگر اینکه در مواقع ضروری به آن نیاز داشته باشند. به هر حال منوی مدیر دارای زیرمنوهای:

 1. تنظیمات ارتباط : این تنظیمات ممکن است ارتباط را از GPRS به حالت دیگر منتقل کند و موجب قطع ارتباط گردد. به همین دلیل بهتر است آن را دستکاری نکنید.
 2. کلیدگذاری : این گزینه مربوط به بخش امنیتی در رابطه با سوئیچ هاست.
 3. پیکربندی : پیکربندی مربوط به راه اندازی دستگاه کارتخوان است که مراحل و نکاتت خاص خود را در راه اندازی دستگاه دارد که می بایست هنگام تنظیمات آن بسیار دقت کرد.
 4. چاپ تنظیمات : چاپ تنظیمات هم نشان دهنده جزئیات تنظیمات دستگاه کارتخوان 7210 است.

منوی خاموش کردن

اگر این گزینه را انتخاب کنید از شما می پرسد که آیا مایل به خاموش کردن دستگاه کارتخوان هستید و یا خیر که با انتخاب گزینه “بلی” دستگاه شما خاموش خواهد شد.

جمع بندی

این مقاله اشاره به تنظیمات اپ پرداخت نوین روی دستگاه کارتخوان NEWPOS مدل NEW7210 دارد. که در ابتدا در مورد شرکت پرداخت نوین و سپس به معرفی دستگاه کارتخوان نیوپوز7210 و سپس تنظیمات اپ بر روی آن می پردازد. در این مقاله سعی شده تمام نکات مهم و جزئی در مورد تنظیمات این دستگاه و کار هر یک از منوها و زیرمنوهای آن جهت راهنمایی پذیرنده کارتخوان ارائه گردد.

2.6/5 - (11 امتیاز)