ریست کردن دستگاه کارتخوان

ریست کردن دستگاه کارتخوان چگونه است؟ برای بسیاری از شما عزیزان این سوال پیش می آید که آیا دستگاه کارتخوان ریست می شود یا خیر؟ بهتر است در ابتدا این پرسش را مطرح کنیم که :

شما به چه دلیل و برای رفع چه مشکلی به دنبال ریست دستگاه کارتخوان خود هستید؟!!!

معمولا پذیرندگان محترمی که با تیم پشتیبانی مجموعه پوزاینجا تماس می گیرند و خواستار نحوه ریست کردن دستگاه کارتخوان خود هستند، به دنبال پاک کردن حافظه و به اصطلاح خود سبک کردن دستگاه برای سرعت بیشتر در تراکنش های دستگاه کارتخوان هستند. باید بدانید که این باور غلط است و با پاک شدن حافظه و تراکنش های پیشین دستگاه شما، به سرعت کارتخوان شما افزوده نخواهد شد.

خطای پر بودن حافظه کارتخوان!

در گذشته برخی از نرم افزارهای دستگاه کارتخوان این مشکل را داشته اند که حجم اطلاعات زیادی در تراکنش ها جابجا می کرده اند و حافظه دستگاه را پر می کردند. و دستگاه خطای پر بودن حافظه را نمایش می داد که راه حل آن ریست کردن دستگاه کارتخوان نبوده و تنها با پاک کردن و نصب مجدد نرم افزار این مشکل حل می شد.

لازم به ذکر است این اتفاق بعد از گذشت حدودا یکسال و یا بیشتر برای پذیرندگانی که در طول ماه با دستگاه کارتخوان خود بیش از هزار تراکنش داشته اند اتفاق می افتاد. که هم اکنون با پیشرفت مهندسان ما در این عرصه این مشکل حل شده است و تقریبا می توان گفت که هیج یک از نرم افزارهای جدید دستگاه کارتخوان این مشکل پر شدن حافظه را ندارند.

دلیل دیگر افرادی که تماس میگیرند و خواستار دونستن نحوه انجام آن هستند این بوده که مشکلی برای آن پیش آمده و پذیرنده پیش خود فکر می کند که مشکل با ریست کردن دستگاه کارتخوان حل خواهد شد، که باز هم این تفکر اشتباه است و باید بدانید برای حل هر مشکل در دستگاه کارتخوان راه کار منحصر به فردی وجود دارد که تیم فنی و پشتیانی پوز اینجا سعی داشته برای حل تمامی این مشکلات در بخش وبلاگ سایت راه حلی ساده اما کاربردی را بصورت تصویری یا متن و مقاله برای برای شما عزیزان شرح دهد تا بتوانید سریع و آسان مشکل دستگاه خود را برطرف کنید.

آیا واقعا دستگاه کارتخوان ریست نمی شود؟!

لازم است در این مقاله شرح دهیم که در دستگاه های کارتخوان عملیاتی که به طور مستقیم بشود نام آن را ریست دستگاه کارتخوان گذاشت وجود ندارد. اما بطور کلی در تمامی دستگاه های کارتخوان و تمامی نرم افزارهای دستگاه کارتخوان مفهمومی به اسم تنظیمات پیش فرض وجود دارد که در مواقع خاص با صلاح دید و راهنمایی کارشناسان پشتیبانی به شما توضیح داده خواهد شد که چطور دستگاه خود را به تنظیمات پیش فرض برگردانید و مجددا راه اندازی کنید. برای این که موضوع بصورت واضح تر برای شما توضیح دهیم به این مثال توجه کنید:

برخی مواقع در نرم افزارهای شرکت فناپ و فقط در برخی از دستگاه ها با خطای اصلاحیه مواجه می شوید که تنها راه حل آن انجام عملیات پیش فرض و راه اندازی مجدد است. که در این مقاله راه اندازی مجدد دستگاه کارتخوان بطور کامل برای عزیزانی که با این مشکل روبرو می شوند توضیح داده شده است. از این قبیل موارد دیگری هم هست که می توانید با مطالعه بخش وبلاگ مجموعه پوزاینجا اطلاعات خود را نسبت به آن ها افزایش دهید.

ریست دستگاه کارتخوان

برای جمع بندی مطلب باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بطور کلی ریست دستگاه کارتخوان برای کارشناسان و اهالی این فن به معنی پاک کردن نرم افزار روی دستگاه و نصب مجدد آن است. که در مقاله ای دیگر برای شما علاقمندان به این موضوع یعنی نحوه نصب اپلیکیشن های مختلف دستگاه کارتخوان و نحوه راه اندازی دستگاه ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

3.7/5 - (3 امتیاز)