سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب کارتخوان

سیم کارت مناسب کارتخوان : یکی از متداول ترین مشکلات پس از خرید کارتخوان انتخاب سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان سیار است. سوالات بسیاری برای خریداران پیش می آید در این مقاله سعی می کنیم تا به برخی از سوالات شما پاسخ دهیم.

برای دستگاه کارتخوان خود سیم کارت همراه اول بخریم یا ایرانسل؟

جالب است بدانید که تمامی سیم کارت های موجود در بازار ایران (همراه اول، ایرانسل، رایتل، شاتل و…) روی دستگاه کارتخوان کار می کنند و فقط پهنای باند و آنتن دهی آن ها متفاوت است. اگر پشتیبان دستگاه کارتخوان شما در زمان بروز مشکل از شما می خواهد که دستگاه را با سیم کارت دیگری تست کنید، منظورش این نیست که آن اپراتور خاص روی دستگاه کارتخوان شما کار نمی کند.

پهنای باندی که شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی برای سیم کارت های خود در نظر می گیرند در آنتن دهی دستگاه کارتخوان بسیار مهم است. برای مثال زمانی که مشکل قعطی برق پیش آمده بود برخی از اپراتورها برای صرفه جویی در مصرف برق، پهنای باند خود را کاهش داده بودند. لذا دستگاههای کارتخوانی که از سیم کارت آن اپراتورها استفاده می کردند به مشکل برخورده بودند.

نکته دیگری که بسیار مهم است آنتن دهی اپراتور منتخب شما درمحل استفاده از دستگاه کارتخوان است. هر چند که آنتن دهی دستگاه های کارتخوان ضعیف تر از تلفن های همراه است. اما بد نیست قبل از خرید سیم کارت برای دستگاه کارتخوان سیار خود ابتدا آنتن دهی اپراتور مورد نظر را توسط یک گوشی تلفن همراه تست کنید. و مطمئن شوید سرویس اینترنت قوی در آن محل به شما ارائه می شود.

سیم کارت مناسب کارتخوان

نکته مهم اطمینان از فعال بودن سیم کارت و اینترنت

اگر سیم کارت خود را تازه خریده اید پس از تحویل گرفتن آن باید کمی صبور باشید تا سیم کارت شما از سمت اپراتور فعال شود. که به تازگی اکثر اپراتورها بصورت آنی سیم کارت های خود را فعال می کنند. سپس سیم کارت را داخل یک گوشی تلفن همراه (ترجیحا هوشمند) قرار دهید و یک تماس بگیرید و تا برقراری ارتباط صبر کنید. (به این معنی که صبر کنید تا تماس شما پاسخ داده شود.) فرقی نمی کند با چه شخص یا چه اپراتوری تماس گرفته اید. سپس باید تنظیمات GPRS سیم کارت خود را وارد کنید. این تنظیمات بسته به اپراتور شما متفاوت است. به راحتی میتوانید در گوگل با کلید واژه “فعال کردن GPRS سیم کارت (نام اپراتور)” طریقه صحیح فعال سازی اینترنت سیم کارت خود را پیدا کنید.

البته می توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان و خدمات ارتباطی هم درخواست فعال سازی اینترنت سیم کارت را داشته باشید. سپس برای اینکه از برقراری ارتباط اینترنت خود مطمئن شوید از طریق مرورگر گوشی خود یک سایت باز کنید. بعد از انجام این مراحل سیم کارت شما آماده برای استفاده در دستگاه کارتخوان سیار شماست.

چه بسته اینترنتی برای سیم کارت کارتخوان خود بخریم؟ سیم کارت مناسب کارتخوان

برای استفاده از دستگاه کارتخوان نیازی به خرید بسته اینترنتی نیست. زیرا انجام تراکنش ها آنچنان تبادل دیتای سنگینی نیاز ندارد. اگر از سیم کارت اعتباری استفاده می کنید فقط کافی است سیم کارت خود را (5 یا 10 هزار تومان) شارژ کنید. و این مقدار شارژ می تواند برای شش ماه و حتی بیشتر بسته به میزان استفاده شما از دستگاه کافی باشد.

نکات مهم برای کسانی که از کارتخوان خود کمتر استفاده میکنند

برای دستگاه کارتخوان ایرانسل بخرم یا همراه اول

اگر از دستگاه خود کم استفاده می کنید ماهی یک بار سیم کارت را در یک گوشی تلفن همراه بگذارید. و یک تماس حد اقل 20 ثانیه ای برقرار کنید تا اپراتور بصورت خودکار به دلیل استفاده نکردن از سیم کارت آن را غیر فعال نکند.

همیشه شارژ سیم کارت خود را از طریق نرم افزار مربوط به اپراتور خود (همراه من، ایرانسل من و …) چک کنید تا در مواقع ضروری سیم کارت دستگاه شما شارژ داشته باشد.

بهتر است برای دستگاه کارتخوان خود یک سیم کارت جدا گانه تهیه کنید. زیرا معمولا جای سیم کارت دستگاه های کارتخوان بسیار حساس است و در هنگام جا زدن و درآوردن سیم کارت آسیب می بینند.

4.3/5 - (34 امتیاز)