بهترین دستگاه کارتخوان بانکی

دستگاه کارتخوان

مشخصا بهترین دستگاه کارتخوان بانکی می بایست دارای قابلیت های بسیار، مقاوم و دارای بروزترین تکنولوژی باشد. تا کار پرداخت الکترونیکی را به سریع ترین، بهترین و امن ترین روش انجام دهد. دستگاه های کارتخوان که به سیستم های POS و یا پایانه های فروش نیز معروف اند، ابزارهای قدرتمندی جهت فروش و کنترل حساب های مالی هستند. دستگاه کارتخوان سنگ بنای بسیاری از مشاغل و خرده فروشی ها است. بااستفاده ازسیستم پوز کسب وکارها میتوانند درموارد مالی خود صرفه جویی کرده وهمچنین خطرات ناشی ازخطاهای انسانی را کاهش دهند.

شما ممکن است برای انتخاب بهترین دستگاه کارتخوان بانکی جهت کسب و کار خود نیاز به شناخت برخی ویژگی های مورد نیاز دستگاه و حتی صنعتی را که در آن فعالیت می کنید؛ داشته باشید. وهمچنین سخت افزار و نرم افزار مکمل جهت راه اندازی یک سیستم POS فروشگاهی را با آن درنظر بگیرید. پس برای تکمیل اطلاعات خود در این حوزه و همچنین آشنایی با بهترین دستگاه کارتخوان بانکی با ما همراه باشید.

 • POS دقیقا چیست؟
 • چگونه یک سیستم POS همراه با دستگاه کارتخوان می تواند به کسب و کارها کمک کند؟
 • چگونه می توان بهترین دستگاه کارتخوان بانکی را انتخاب کرد؟
 • ویژگی های بهترین دستگاه کارتخوان بانکی
 • نمونه هایی از بهترین دستگاه های کارتخوان بانکی
 • مشخصات فنی کارتخوان های نیوپوز ۷۲۱۰ و ۸۲۱۰
 • امکانات و ویژگی های کارتخوان های 7210 و 8210 نیوپوز
 • انواع بهترین دستگاه کارتخوان بانکی

POS دقیقا چیست؟

عبارت POS مخفف Point Of Sale است. که به مکانی که در آن معاملات انجام می شود اشاره دارد. دستگاهی است که برای جمع آوری و پرداخت هزینه های خریداری شده استفاده می گردد. البته اصطلاحات رقابتی در خصوص POS وجود دارد. بعنوان مثال دریک رستوران، دستگاه POS شما میتواند یک سیستم سفارش میزو توجیهی آشپزخانه داشته باشد. که با یک کارتخوان سیار ادغام شده است. به عبارتی این سیستم همه چیز را از گرفتن سفارش تا گرفتن پرداخت مدیریت می کند. امادریک خرده فروشی، اجزای اصلی دستگاه POS میتوانند دستگاه کارتخوان، اسکنر بارکد، چاپگر رسید و مدیریت موجودی را شامل شود.

با این تفاسیر انتخاب بهترین دستگاه کارتخوان بانکی و درکل سیستم POS به نوع کسب وکار شما وخواسته هایی که ازآن دارید بستگی دارد.

چگونه یک سیستم POS همراه با دستگاه کارتخوان می تواند به کسب و کارها کمک کند؟

یک سیستم POS کاملاً یکپارچه، همراه با دستگاه کارتخوان می تواند به افراد کمک کند. تاازطریق گزارش گیری، تصمیمات مهمی را برای کسب وکار خود در نظر بگیرند. و در عین حال به روندهای مالی روزمره افراد کمک کند. برخی از مزایای داشتن یک سیستم POS برای انواع مشاغل عبارتند از:

1- به صرفه جویی در زمان در زمینه های اصلی عملیاتی کسب و کار کمک می کند.

آخرین فناوری POS تلاش می کند تا پرداخت مشتریان در اسرع وقت و با کارآیی بیشتر صورت پذیرد. همچنین برای مدیریت برنامه های وفاداری بسیار مفید هستند. بنابراین باعث می شود در زمان صرفه جویی گردد و بهره وری افزایش یابد.

یک دستگاه POS خوب، زمان پردازش هر فروش را کاهش می دهد. و در گزارش های فروش، مدیریت موجودی و حسابداری نیز کمک شایانی می کند. به جای انتقال داده های فروش دستی به نرم افزار حسابداری مشاغل کوچک، سیستم POS می تواند این کار را مستقیماً از طریق نرم افزار یکپارچه مناسب انجام دهد.

بهترین دستگاه کارتخوان بانکی

 استفاده از بهترین دستگاه کارتخوان بانکی در یک سیستم یکپارچه فروش نیز به افراد کمک کرده. وکار باآن بسیار راحت خواهد بود و صاحبان کسب وکار لازم نیست زمان زیادی را برای آموزش کارکنان صرف کنند. بجای آن میتوانند با خیالی آسوده وقت بیشتری را برای بهبود تجارت خود و راه های افزایش درآمد صرف نمایند.

2- به کاهش احتمالات خطاهای انسانی کمک می کند.

در سیستم های POS، خوانندگان بارکد و رابط های صفحه لمسی با کاربرد آسان می توانند. از خطرات احتمالی انسانی که کارها را به صورت دستی انجام می دهند، جلوگیری کنند. حتی افزودن صورتحساب از طریق دستگاهPOS ، سپس فشردن کلید تایید و انتخاب مبلغ با استفاده از دکمه های روی کارتخوان نیز روشی است که دارای خطای انسانی است. داشتن یک ترمینال EFTPOS که با دستگاه POS شما یکپارچه می شود و انتقال مبلغ پرداختی از POS به کارت خوان EFTPOS را مستقیما انجام می دهد، از بروز این خطرات جلوگیری می کند.

3- تجربه مشتری را بهبود می بخشد و حس حرفه ای بودن را به مشاغل کوچک القا می کند.

4- با قابلیت هایی که ارائه می کند مقیاس مشاغل کوچک را توسعه می دهد.

5- اطلاعات مربوط به رفتار مشتری را که میتواند در برنامه های وفاداری استفاده شود جمع آوری می کند.

6- موارد محبوب و همچنین دوره های افزایش و یا کاهش فروش هر کسب و کاری را شناسایی می کند.

7- بینش ارزشمندی در زمینه فروش و مدیریت موجودی فراهم می نماید.

اکثر سیستم های POS ابتدایی گزارش مفصلی از فروش شما ارائه می دهند. سیستم های POS پیچیده تر به شما امکان میدهند عملکرد فروش مکانهای مختلف، بخش ها وکارمندان راکنترل وتجزیه وتحلیل کنید. همچنین ممکن است بتوانید داده هایی را در مورد فروش، سود نسبی، فروش متوسط ​​مشتری و تأثیرات تبلیغات بر روی فروش جمع آوری و استفاده کنید. که همه اینها اطلاعات ارزشمندی را برای برنامه ریزی کسب و کار و مدیریت جریان وجوه شما فراهم می کنند.

8- تجربه مشتریان خود را بهبود می بخشد.

مدیریت مناسب ارتباط با مشتری (CRM) با دانش صورت می گیرد. فناوری POS ممکن است بتواند صاحبان کسب و کار را در این مسیر یاری کند. برخی از دستگاه های معروف POS به افراد کمک می کند تا بر اساس الگوی خرید، پروفایل مشتری ایجاد کنند. و همچنین به آن ها امکان می دهد بازاریابی و تبلیغات خود را هدفمندتر کنند. ممکن است بتوانند پیام های تبلیغاتی را به رسیدهای خود اضافه کرده تا فروش بیشتری داشته باشند.

چگونه می توان بهترین دستگاه کارتخوان بانکی را انتخاب کرد؟

بهترین دستگاه کارتخوان

مشاغل نسبت به یکدیگر متفاوت هستند بنابراین نیازهای متفاوتی هم خواهند داشت. به یاد داشته باشید که سیستم POS یک ماشین مستقل نیست. بلکه به هم پیوستگی قابلیت هایی است که در کنار هم صاحبان مشاغل را قادر می سازد. تراکنش های مشتری را بدرستی وبه بهترین شیوه ممکن، ضمن اینکه از فرآیندهای تجاری خود پشتیبانی می کنند؛ پردازش کنند. برای کمک به یافتن بهترین سیستم POS فروشگاهی برای مشاغل خود، نیازمند بهترین دستگاه کارتخوان بانکی هستید. و باید با در نظر گرفتن و مقایسه محصولاتی که دارای ویژگی های “ضروری” در رابطه با کسب و کار شما هستند، یک لیست کوتاه ایجاد کنید. این ویژگی ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

ویژگی های بهترین دستگاه کارتخوان بانکی

 • دارای کارایی و راحتی در استفاده باشد.
 • دارای حالت آفلاین باشد تا در صورت قطع شدن شبکه نیز بتوان با آن کار کرد.
 • دارای قابلیت گزارش گیری در زمان واقعی باشد.
 • دارای قابلیت حفظ حریم خصوصی داده ها باشد.
 • دارای قابلیت انجام تراکنش با همه کارت های بانکی را داشته باشد.
 • قادر به خواندن تراشه های EMV باشد تا خواندن اطلاعات کارت های تماسی و غیرتماسی را انجام دهد.
 • قابلیت ادغام با نرم افزار افزودن ارزش (به عنوان مثال حسابداری، تجارت الکترونیکی، رزروها، وفاداری و غیره) را داشته باشد.
 • قابلیت سیار بودن برای مشاغلی که فقط در یک مکان خاص کار نمی کنند مانند غرفه های بازار، کامیون های پخش مواد غذایی و غیره را داشته باشد.
 • در برابر ضربه مقاوم باشد.
 • دارای آنتن دهی خوب باشد.
 • در صورت سیار بودن دارای مصرف باتری پایین باشد.
 • از امنیت بالایی برخوردار باشد.
 • دارای راهنمای مناسب و کارآمد برای استفاده سریع باشد.
 • دارای فعال سازی آسان باشد.

نمونه هایی از بهترین دستگاه های کارتخوان بانکی

حال که با دستگاه کارتخوان، ویژگی بهترین کارتخوان ها و انواع آن ها آشنا شدید در این قسمت به دو نمونه از بهترین و پرفروش ترین کارتخوان های امروز می پردازیم. کارتخوان های سیار از برند نیوپوز با مدل های 7210 و 8210 با عملکردی فوق العاده مدیریت فروش و مالی کسب و کارها را بسیار راحت کرده اند. این کارتخوان ها به علت سرعت بالای تراکنش، امکانات بی نظیر، اندازه و قیمت مناسب یکی از بهترین کارتخوان های موجود در بازار هستند.

این دو کارتخوان خلاقیت و اثربخشی جدیدی را برای کسب و کارها به ارمغان می آورند. همچنین دارای ویژگی های نوآورانه ای است که خروجی آن ها را بسیار کارآمد و بی نظیر می کند. کارتخوان های نیوپوز دارای بدنه بسیار محکم و مقاومی هستند که باعث عمر طولانی مدت آن ها می شود. طراحان و تولید کنندگان دستگاه کارتخوان  8210و AMP7210 از فناوری های پیشرفته ای در انتقال پول استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت این نوع دستگاه ها برای پذیرش چندین روش پرداخت طراحی شده اند.

مشخصات فنی کارتخوان های نیوپوز 7210 و 8210

 • مشخصات نمایشگر : 2.8inch, 320*240 TFT LCD
 • مشخصات پرینتر : Thermal printer ,Easy-load style; Paper width: 58 +0/-1mm, Paper roll outside diameter 40mm
 • مشخصات کامپیوتری :

پردازنده  : 32bit secure cpu ARM11

حافظه داخلی  : 128MB Flash , 64MB SDRAM

پشتیبانی از GPRS/3G/CDMA

امکانات و ویژگی های کارتخوان های 7210 و 8210 از برند نیوپوز

 • از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • از چندین کار همزمان و چندین برنامه پشتیبانی می کنند.
 • دارای طراحی ظریف هستند.
 • کشیدن کارت بانکی بر روی آن ها بسیار راحت و دارای سرعت بالایی در خواندن اطلاعات کارت بانکی هستند.
 • دارای پردازنده امن ARM11 (400 مگاهرتز) بوده که این نوع پردازنده در خصوص پردازنده های دستگاه های کارتخوان پیشرو هستند.
 • دارای عملکرد فوق العاده در داده های انبوه و معاملات EMV هستند.
 • دارای پشتیبانی از بارگیری چندین برنامه و انتخاب از ماژول های ارتباطی یکپارچه مانند GPRS ، CDMA ، WI-FI ،  PSTN و اترنت هستند.
 • دارای چاپگر حرارتی با سرعت بالا تا 25 خط در ثانیه هستند.
 • وزنی سبک دارند و حمل آن ها آسان است.
 • از ویژگی چاپ قابل تنظیم برخوردار هستند.
 • از چاپ کاغذ دو لایه پشتیبانی می کنند.

انواع بهترین دستگاه کارتخوان بانکی

بهترین دستگاه کارتخوان بانکی با توجه به نوع مشاغل می تواند متفاوت باشد. صاحبان کسب و کار بهتر است قبل از خرید دستگاه کارتخوان نیازها و خواسته های خود را لیست کنند. تا با توجه به آن ها از نمایندگان رسمی و دارای مجوز فروش دستگاه های کارتخوان مشورت گرفته و بهترین را خریداری کنند. در زیر لیستی از برندهای مختلف کارتخوان را برای شما آماده کرده ایم تا بیشتر با انواع دستگاه کارتخوان آشنا شوید:

Ingenico (اینگنیکو) ساخت کشور فرانسه

Verifone (وریفون) ساخت کشور آمریکا

Fujian Newland (فوجیان نیولند) ساخت کشور چین

Pax Technology (پکس تکنولوژی) ساخت کشور چین

BBPOS ساخت هنگ کنگ

SZZT Electronics ساخت کشور چین

Shenzhen Xinguodu (شنژن زینگودو) ساخت کشور چین

Dspread Technology ساخت کشور چین

New POS Technology (نیو پوز تکنولوژی) ساخت کشور چین

Castles Technology ساخت کشور تایوان

Bitel (بایتل) ساخت کشور کره جنوبی

Hangzhou Sunyard ساخت کشور چین

Spire Payments ساخت انگلستان – اسپانیا

Centerm ساخت کشور چین

First Data ساخت کشور آمریکا

CyberNet ساخت کشور کره جنوبی

Spectra Tech ساخت هنگ کنگ

Shenzhen Justtide ساخت کشور چین

Aisino ساخت کشور چین

Yarus ساخت کشور روسیه

AMP ساخت کشور کانادا

Bluebird ساخت کشور کره جنوبی

برای خرید بهترین دستگاه کارتخوان بانکی نمونه های Verifone (وریفون) ساخت کشور آمریکا و Pax Technology (پکس تکنولوژی) ساخت کشور چین، از نمونه های بسیار پرطرفدار در بازار هستند.

جمع بندی

سیستم POS مناسب میتواند از بهبود خدمات به مشتری گرفته تا اتوماسیون مدیریت سهام، انقلابی درکسب و کارها ایجاد کند. بنابراین خرید بهترین دستگاه کارتخوان بانکی جهت فروش الکترونیکی برای نیازهای خاص شما، هزینه دارد. و هزینه آن صرف زمان برای انتخاب بهترین کارتخوان است. همان طور که در بالا نیز گفته شد بهترین دستگاه کارتخوان بانکی با توجه به نوع مشاغل می تواند متفاوت باشد. که نمونه های وریفون، پکس و همچنین سایر برندها که در بالا ذکر شد از جمله کارتخوان های موجود و پرطرفدار در بازار هستند.

مشاهده همه دستگاه کارتخوان سیار

منبع : https://www.westpac.com.au/business-banking/business-help/starting-a-business/what-is-a-pos-machine/

4.7/5 - (48 امتیاز)