کد پذیرنده دستگاه کارتخوان چیست؟ کد پایانه چیست؟

کد پذیرنده دستگاه کارتخوان

تا حالا برای شما پیش آمده که مبلغی را به اشتباه در یک دستگاه کارتخوان کشیده باشید؟! مثلا با زدن یک صفر بیشتر میلیون ها تومان را به اشتباه به حساب فروشگاه انتقال دهید. اگراین مشکل برای شما پیش آمده باشد که حتما اطلاعاتی را درمورد کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد پایانه دستگاه پوز میدانید. اما اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال چنین مشکلی را تجربه نکرده اید. و مشتاق به دست یابی اطلاعاتی در این باره هستید حتما تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تا در صورت بروز چنین مشکلاتی با خونسردی کامل مبلغ از دست رفته خود را برگردانید. برخی ازافراد فکرمیکنند درصورت بروزچنین مشکلاتی اگر صاحب کارتخوان و فروشگاه زیربار نرود شاید براحتی نتوانند ادعای خودرا ثابت کنند. به همین دلیل باارائه این دو کد مهم می توان جزئیات تراکنش را استخراج و ادعای خود را ثابت کرد.

با کد پذیرنده دستگاه کارتخوان (Merchant) و کد پایانه (Terminal) براحتی میتوان ازطریق بانک اطلاعات تاریخ وساعت دقیق خرید ازفروشگاه مدنظر را استخراج کرد.

همچنین زمانی که دستگاه کارتخوان فردی دچار مشکل شود. با ارائه این دو کد بسیار مهم به مرکز پشتیبانی شرکت، می تواند. درسریع ترین زمان ممکن از خدمات و راهنمایی های آنها بهره گرفته و مشکل دستگاه خود را برطرف نماید.

کد پذیرنده و کد ترمینال دستگاه کارتخوان

کد پذیرنده یک کد منحصر به فرد برای شخصی است که درخواست دستگاه کارتخوان برای کسب و کار خود را دارد. اصولا هرشخص میتواند یک کد پذیرنده دستگاه کارتخوان ازیک شرکت ویک یاچندین کد پایانه مربوط به همان شرکت راداشته باشد. با خرید دستگاه کارتخوان و نصب آن، این کدها در اختیار فرد قرار می گیرد. اما اگر به هر دلیلی به آن ها دسترسی نداشته باشد. به راحتی و از دو طریق می تواند به کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد پایانه آن دست یابد.

نحوه دستیابی به کد پذیرنده دستگاه پوز و کد پایانه

روش اول از طریق رسید چاپی کارتخوان:

همین حالا یک رسید چاپی از دستگاه کارتخوانی را که مطمئنا بسیاری از ما در داخل کیف خود داریم؛ بردارید و با دقت اطلاعات روی آن را مطالعه کنید. احتمالا به نوشته کد پذیرنده و کد پایانه که در مقابل آن اعدادی وجود دارد برخواهید خورد. اگر هر دوی این کدها را پیدا نکردید نگران نباشید زیرا برخی از رسیدها کد پذیرنده را در اطلاعات خود ندارند. و بیشتر دارای کد پایانه هستند. در این هنگام به سراغ روش دوم می رویم.

روش دوم با کمک منوی دستگاه کارتخوان:

از طریق منو دستگاه پوز که برای شرکت های مختلف دستورالعمل های متفاوتی وجود دارد. می توانید به کد پذیرنده و پایانه کارتخوان دسترسی یابید. مثلا شرکت های فن آوا کارت، ایران کیش و فناپ منوهای متفاوتی در دستگاه کارتخوان وریفون مدل 675 دارند. در فن آوا کارت با فشردن دکمه زرد. در ایران کیش با فشردن دکمه قرمزرنگی که پایین صفحه کلید در سمت چپ قرار دارد. و در شرکت فناپ با فشردن گزینه 4 در منوی فروشنده. می توانید اطلاعات مربوط به کد پذیرنده دستگاه کلرتخوان و کد پایانه را مشاهده کنید.

کد پذیرنده دستگاه کارتخوان
جمع بندی

کد پذیرنده و کد پایانه دو کد اصلی، منحصر به فرد و مهم در دستگاه های کارتخوان هستند. که به سادگی و با ارائه آن ها به شرکت خدمات پرداخت الکترونیک میتوان دراسرع وقت ازپشتیبانی آنها استفاده کرد. و در صورت بروز مشکل در دستگاه کارتخوان و همچنین تراکنش های مربوط به آن در صدد برطرف کردن آن برآمد. شرکت در هنگام نصب کارتخوان این کدها را در اختیار صاحب آن قرار می دهد. امااگر به هردلیلی این کدها دردسترس نباشند براحتی میتوان ازطریق رسید چاپی یا منوی دستگاه کارتخوان آنها را مشاهده نمود.

مشاهده همه دستگاه کارتخوان سیار

3.7/5 - (39 امتیاز)