شماره سریال کارتخوان من کجاست؟

شماره سریال دستگاه کارتخوان

شماره سریال دستگاه کارتخوان : هر یک از دستگاه های کارتخوان دارای یک شماره سریال منحصر به فرد هستند. سریال کارتخوان روی جعبه و بدنه کارتخوان حک شده است. اصولا کارتخوان ها با این شماره سریال در صورت هر گونه مشکل. خرابی، سرقت و یا ارائه خدماتی مانند گارانتی، خدمات پس از فروش، ثبت نام و تخصیص مشتریان قابل پیگیری و شناسایی خواهند بود. به همین جهت هر پذیرنده کارتخوانی می بایست از شماره سریال کارتخوان خود اطلاع داشته باشد. اگر این موضوع برای شما مهم بوده و قصد دارید اطلاعات بیشتری درمورد شماره سریال کارتخوان خود داشته باشید. ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

  • سریال کارتخوان چیست؟
  • شمار سریال کارتخوان در کجا قرار دارد؟
  • شماره سریال کارتخوان در دستگاه کارتخوان وریفون Verifone
  • شماره سریال کارتخوان در دستگاه کارتخوان پکس PAX
  • اطلاع از سریال کارتخوان از طریق نرم افزار
  • آیا امکان دارد سریال نرم افزاری و سریال روی بدنه کارتخوان متفاوت باشد؟

سریال کارتخوان چیست؟

سریال کارتخوان توسط شرکت سازنده و تامین کننده که جواز ارائه دستگاه های کارتخوان را از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده به هر دستگاه کارتخوان تخصیص می دهد. بنابراین اگر مودیان کارتخوان به هر مشکلی در سریال کارتخوان رو به رو شوند. می بایست با شرکت تامین کننده ارتباط برقرار کنند. پس از دریافت دستگاه، سریال کارتخوان و کلیه اطلاعات مربوط به شماره سریال حافظه مالیاتی، شماره شبای حساب، شرکت تأمین کننده و نوع دستگاه در سامانه ثبت می گردد. شماره سریال کارتخوان یک عدد چندرقمی و ترکیبی از حروف و اعداد است که البته نحوه نوشتن و محل قرارگیری سریال ممکن است در دستگاه های مختلف، متفاوت باشد.

شماره سریال کارتخوان در کجا قرار دارد؟

شماره سریال کارتخوان اصولا روی جعبه و همچنین بدنه سخت افزاری کارتخوان نوشته شده است. حتما این دو شماره را با هم چک کنید تا مغایرتی نداشته باشند. همان طور که در بالا نیز گفته شد ممکن است نوع نوشتن و مکان قرارگیری سریال کارتخوان در دستگاه های مختلف متفاوت باشد. در این جا چند نمونه را برای شما مثال می زنیم.

شماره سریال کارتخوان در دستگاه کارتخوان وریفون Verifone

شماره سریال کارتخوان وریفون Verifone

شماره سریال در کارتخوان های با برند وریفون، 9 رقمی است که سه رقم سه رقم با خط تیره جدا می شود. سریال کارتخوان وریفون Verifone vx675 در پشت بدنه دستگاه قرار دارد. حال با توجه به مدل های مختلف کارتخوان وریفون ممکن است سریال در محلی در بالا و یا پایین و پشت دستگاه حک شده باشد.

شماره سریال کارتخوان در دستگاه کارتخوان پکس PAX

شماره سریال کارتخوان پکس PAX
شماره سریال دستگاه کارتخوان

سریال دستگاه های کارتخوان پکس نیز در پشت بدنه آن ثبت گردیده است. این سریال ممکن است متشکل ازاعداد و حروف باشد. البته بسیاری از کلاهبرداران این سریال را تغییر می دهند که برای اطمینان خاطر بهتر است روش دیگری را نیز برای اطلاع از سریال کارتخوان برگزینیم. در زیر برای شما راه دیگری را توضیح داده ایم.

اطلاع از سریال کارتخوان از طریق نرم افزار

اگر به هر دلیلی موفق به دستیابی سریال دستگاه کارتخوان خود نشدید. یا برای اطمینان خاطر از درستی شماره سریال روی بدنه دستگاه می توانید سریال را از نرم افزار مخصوص شناسایی کنید. کافیست وارد سیستم عامل دستگاه شده و به منو بروید. در آن جا گزینه ای جهت سریال دستگاه کارتخوان مشاهده خواهید کرد که به راحتی قابل خواندن است. پذیرنده برای هر گونه درخواست جهت تعمیر دستگاه و یا موارد دیگر می بایست شماره سریال دستگاه کارتخوان خود را به شرکت و یا نماینده فروش و خدمات ارائه دهد.

مثالی از مشاهده سریال دستگاه کارتخوان با برند وریفون از طریق نرم افزار

این مثال برای کارتخوان های وریفون 675 و 680 مناسب است. به این صورت که:

دکمه سبز را نگه داشته و همزمان دکمه شماره 7 را فشار دهید تا صفحه درخواست رمز نمایش داده شود. سپس رمز را وارد کرده و در منوی ظاهر شده گزینه Terminal info را انتخاب کنید و دکمه سبز را فشار دهید. در این صورت اطلاعات سخت افزاری دستگاه مانند شماره سریال قابل مشاهده خواهد بود.

آیا امکان دارد سریال نرم افزاری و سریال روی بدنه کارتخوان متفاوت باشد؟

برخی از دستگاه های کارتخوان دارای سریال نرم افزاری و سریال حک شده در پشت بدنه متفاوت هستند. دلیل این تفاوت در سریال یک دستگاه کارتخوان ورود حجم زیادی از کارتخوان ها به بازار است که بعضا دیده می شود سریال روی بدنه برخی دستگاه ها با هم مشابه بوده و پنل PSPهای مختلف به دلیل مشابهت سریال ها، تنظیمات دستگاه را قبول نمی کنند. بنابراین نمایندگان فروش مجبور به تغییر سریال کارتخوان می شوند. البته این تغییر سریال فقط در برخی از دستگاه های کارتخوان قابل اعمال می باشد. در نظر داشته باشید که این تشابه سریال ها و در نتیجه تغییر آن ها مشکل خاصی را برای کارتخوان و مدیریت آن به وجود نمی آورد و این فقط ناشی از تشابه سریالی است که ممکن است روی کارتخوان های مختلف اختصاص یافته باشد.

جمع بندی

شماره سریال کارتخوان شماره منحصر به فردی است که برای شناسایی هر دستگاه کارتخوان لازم و ضروری است. این شماره چند رقمی و ممکن است متشکل از اعداد و حروف باشد و اغلب در پشت بدنه کارتخوان ها حک شده است. همچنین می توان از طریق نرم افزار هم آن را شناسایی و پیدا کرد.

3.6/5 - (10 امتیاز)